אלוט תקשורת קיבלה הזמנה בהיקף 10 מיליון דולר - המניה קופצת ב-5.7%

העסקה היא הזמנת המשך מצד חברת תקשורת גדולה ■ החברה תפרסם את התוצאות הכספיות של ב-29 באוקטובר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת אלוט תקשורת, שמספקת פתרונות חכמים לרשתות תקשורת, קיבלה הזמנת המשך מחברת תקשורת גדולה בהיקף של 10 מיליון דולר. מניית החברה מגיבה בעלייה של 5.7%. שווי החברה עומד על כ-190 מיליון דולר (720 מיליון שקל), לאחר שאיבדה שליש משוויה מתחילת השנה.

אלוט מפתחת מערכות תוכנה עבור חברות תקשורת סלולרית וקווית לצורך אופטימיזציה של רוחב פס. העסקה כוללת אספקה של פתרונות להתמודדות עם תעבורת רשת גבוהה באמצעות ניתוב עומסים, וכן פתרון לאיסוף נתונים על הרשת וניתוח שלהם, שמאפשרים להפיק מרשת התקשורת ביצועים טובים יותר.

אנדריי אלפנט, מנכ"ל אלוט
אנדריי אלפנט, מנכ"ל אלוט

החברה תפרסם את התוצאות הכספיות שלה ב-29 באוקטובר, אך העסקה הנוכחית לא תיכלל בתוצאות הרבעון השלישי. האנליסטים צופים כי הכנסות החברה יעמדו על 24.5 מיליון דולר, ירידה של כ-19% בהשוואה להכנסות שלה ברבעון המקביל בשנה שעברה. גם בשורה התחתונה מצב החברה לא מזהיר, והאנליסטים צופים כי תפסיד 0.04 דולר למניה בדילול מלא, לעומת רווח של 0.09 דולר למניה ברבעון המקביל.

אחד ההסברים האפשריים לחולשה בתוצאות החברה היא שינוי בפוקוס העסקי שמבצעת החברה בשנים האחרונות. הטכנולוגיה שפיתחה אלוט מאפשרת לה להקצות באופן דינמי ואופטימלי את רוחב הפס ללקוחות, בהתאם למאפייני המידע שעובר ברשת (קול, טקסט או וידאו) ולפי רמת השירות שלה מחויבת החברה. השינוי שאלוט מבצעת הוא מעבר למיקוד בשירותי ערך מוסף, שמהווים כ-40% מכל הזמנות החברה. שירותים אלו כוללים למשל פתרונות של אבטחת מידע.

בחודש האחרון דיווחה אלוט על שתי עסקות נוספות: אבטחה של הבחירות בקטלוניה מפני מתקפות סייבר מסוג DDos, מתקפות שיוצרות עומס על השרתים כדי להאט את פעולותם או לגרום לקריסתם; הזמנת המשך מחברת תקשורת מובילה בהיקף של 8 מיליון דולר. העסקה כללה אספקה של פתרון ניתוב העומסים ופתרון להגנה מפני התקפות סייבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker