אלביט מערכות ותע"א מתמודדות על רכישת החטיבה הביטחונית של נס ב-100 מיליון שקל

TSG עוסקת בפיתוח מערכות שליטה ובקרה כמו מערכת טירת אגם - מערכת השליטה והבקרה לפיקוד ולמטכ"ל, הגנת סייבר, ביטחון הפנים (Homeland Security), תקשורת וניהול מערכות מידע

יורם גביזון

אלביט מערכות וחברת התעשייה האווירית מתמודדות על רכישת TSG שהיא החטיבה הבטחונית של קבוצת נס טכנולוגיות מידי CVCI מקבוצת סיטי. חברת אירונאוטיקס שהשתתפה בשלביו המוקדמים של המכרז נשרה ממנו. TSG עוסקת בפיתוח מערכות שליטה ובקרה כמו מערכת טירת אגם - מערכת השליטה והבקרה לפיקוד ולמטכ"ל, הגנת סייבר, ביטחון הפנים (Homeland Security), תקשורת וניהול מערכות מידע.

לקוחותיה של TSG שהוקמה ב־1975 ומעסיקה 350 איש כוללים צבאות, סוכנויות מודיעין, משרדים ממשלתיים, חברות תשתית ומוסדות פיננסיים. הכנסותיה של החברה נאמדות ב־200 מיליון שקל לשנה ועל פי הערכות העסקה למכירתה של TSG מקרית עתידים תיסגר במחיר של 100 מיליון שקל.

מערכת שליטה ובקרה של חברת אלביט להיערכות מול מתקפות רשת

CVCI רכשה את TSG ביוני 2011 כחלק מרכישתה של חברת נס טכנולוגיות תמורת 307 מיליון דולר. CVCI מכרה ביוני 2014 את פעילותה של נס בישראל למעט TSG ופעילות המסלקה הפנסיונית תמורת 42 מיליון דולר לחברת חילן.

הפעילות שנמכרה כללה שיווק ומכירת שירותי טכנולוגיית מידע, מיקור חוץ ופתרונות מחשוב עסקיים לארגונים גדולים.מדובר בפעילות שהעסיקה 2,500 עובדים וייצרה הכנסות של 170 מיליון שקל ורווח תפעולי של 7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014.

ההתמודדות של אלביט מערכות שמנוהלת על ידי בוצי' מכליס על רכישת TSG נעשית בעקבות רכישת חברת חטיבת הסייבר של חברת נייס במאי 2015 תמורת 158 מיליון דולר על ידי חברת סייברביט שהיא חברה בת בבעלותה המלאה של אלביט מערכות שהוקמה בסוף 2014 במטרה לאחד את פעילותה של אלביט מערכות בתחומים המודיעין והגנת הסייבר. הכנסותיה של חטיבת הסייבר של נייס ב־2015 נאמדות ב־80 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום