יחימוביץ': "השתלטות של מיילן על פריגו - פיגוע בתושבי הדרום"

יו"ר ועדת הכספים ליו"ר רשות ני"ע: "לפקוח עין כדי שלא ייסגר מפעל בדרום"

יורם גביזון

חברי ועדת הכספים תקפו היום בחריפות את ניסיון ההשתלטות העוין של מיילן על חברת פריגו.

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מתחה ביקורת על רשות ניירות ערך שמאפשרת את הרישום של חברת מיילן למסחר בבורסה בת"א ומקלה ראש בהשלכותיה של ההשתלטות העוינת. יחימוביץ' התריעה מפני האפשרות שחברת מיילן שהצהירה על מחויבותה לפעילותה התעשייתית בהודו, שם היא מעסיקה 12 אלף עובדים, תסגור את מפעליה בישראל ותאיים על 1,200 משרות של עובדים ישראלים, 850 מהם בדרום. יחימוביץ' הגדירה את האפשרות שמיילן תשתלט על פריגו כ"פיגוע בתושבי הדרום"

ח"כ שלי יחימוביץ'צילום: עופר וקנין

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) הזכירה שמיילן הצהירה על יכולתה למצות חסכונות של 800 מיליון דולר לשנה בתום השנה הרביעית למיזוג ואמרה לנוכחים: "מאיפה אתם חושבים שהם ישיגו את החסכונות? הם יסגרו מפעלים בישראל"

מיקי לוי ממפלגת יש עתיד דרש מעו"ד מוטי ימין, מנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, שלא לאפשר את הרישום הכפול של מיילן למסחר בבורסה בת"א ואמר שהוא משתתף בכאבם של עובדי פריגו ומשפחותיהם נוכח הסכנה לאבדן מקום עבודתם. 

אהובה חסון, יו"ר ועד עובדי פריגו, סיפרה כי בחברת מיילן לא פנו אל עובדי פריגו ולא ניסו לדבר איתם על עתיד החברה. היא הזכירה שיותר מ-50% מעובדי פריגו הם נשים ושהיא יושבת הראש היחידה במפעלים בדרום. "פריגו נותנת לי אופק ויכולת להתקדם . אני רוצה להבטיח את השקט הנפשי הזה גם לילדיי", אמרה חסון.

טל אוחנה, ממלאת מקום ראש עירית ירוחם, אמרה בישיבה כי רכישת פריגו על ידי מיילן היא בעיה חמורה. אוחנה אמרה שבראשית 2015 הגיע אריה דרעי שר הכלכלה ודיבר על עתיד הדרום ותוכניות לפיתוחו ואילו עתה משרדו דומם. לדבריה, שיעור האבטלה בקרב תושבי ירוחם עלה מ-13.5% בתחילת 2015 ל-15.5% כיום. אוחנה הסבירה כי שיעור זה עלול לצמוח בהתחשב בכך ש-70% מעובדי פריגו הם תושבי ירוחם.

משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, אמר שכיליד אופקים שהיה עד לאבטלה קשה ולרעב ללחם, הוא מפציר בשמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, "לפקוח עין כדי שלא ייסגר מפעל בדרום". לדבריו, המשך פעילותה של פריגו בדרום הוא אינטרס לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker