בשוק ההון מעריכים: בנק ישראל יחטיא את יעד האינפלציה גם ב-2016, בפעם השלישית

גם האנליסטים והבנקים המסחריים צופים שהאינפלציה לא תגיע אפילו לגבול התחתון של יעד האינפלציה הממשלתי, ■ אמצעי התשלום במשק עלו ב-12 החודשים האחרונים ב-50.4%

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק

שוק ההון צופה כי בשנה הקרובה תעמוד האינפלציה בישראל על 0.5% בלבד וכי גם בשנה שאחריה תהיה האינפלציה נמוכה מאוד ותעמוד על 0.8%.

יעד האינפלציה השנתי של הממשלה הוא הטווח שבין 1% ל-3%. ב-2014 הייתה האינפלציה בישראל שלילית, 0.2%-. הערכה היא כי השנה תהיה האינפלציה שלילית ותעמוד על 1.1%-. לפי הערכות שוק ההון.

לפי ההערכות, כפי שפורסמו היום (ב') על ידי בנק ישראל, גם ב-2016 תהיה האינפלציה נמוכה מיעד הממשלה, זו השנה השלישית ברציפות. תופעה זו חסרת תקדים בהיסטוריה המוניטארית של ישראל. האחריות על שמירת יעד האינפלציה בתחום יעד הממשלה היא אחד מהתפקידים המרכזים של בנק ישראל.

גם האנליסטים והבנקים המסחריים צופים כי האינפלציה בארץ בשנה הקרובה תהיה נמוכה מאוד ולהערכתם היא תעמוד על 0.6% בלבד. הערכה זו נמוכה מהגבול התחתון של יעד האינפלציה של הממשלה.

ובינתיים, אמצעי התשלום במשק (כסף חופשי וחשבונות עו"ש) ממשיכים להתגבר, בהעדר אפשרויות השקעה סולידיות במשק. לפי נתוני בנק ישראל בספטמבר עלו אמצעי התשלום ב-4.5% לסכום שיא של 270.9 מיליארד שקל. ב-12 החודשים האחרונים עלו אמצעי התשלום בעלייה גבוהה במיוחד, 50.4%.

האינפלציה נמוכה מיעד הממשלה, תופעה חסרת תקדים בהיסטוריה המוניטארית של ישראלצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker