מיכאל רוכוורגר

הניסיון של הדירקטור רו"ח שלומי קלסי, ושל קרן השקעות אמריקאית די.קיי פרטנרס להדיח את הדירקטוריון הנוכחי של אלביט הדמיה - לא הצליח. בעקבות כך, הדירקטורים הנוכחיים שהומלצו על ידי בעלת המניות הגדולה בחברה, קרן יורק האמריקאית (19.7%) המיוצגת בישראל על ידי ג'רמי בלאנק, יישארו בתפקידם.

רון הדסי - שנאלץ לאחרונה להתפטר מתפקיד יו"ר החברה הבת, פלאזה סנטרס, בעקבות הדרישות של די.קיי (המחזיקה ב-20% מפלאזה סנטרס) - יישאר בתפקיד יו"ר אלביט הדמיה. ייתכן שהדסי אף יחזור לכהן כיו"ר פלאזה סנטרס במקומו של רו"ח יואב כפיר, נציג די.קיי בפלאזה סנטרס ובאלביט הדמיה.

נציג קרן יורק בישראל, ג'רמי בלנקצילום: מוטי מילרוד

במסגרת אסיפה כללית של בעלי המניות שהתקיימה היום (ב'), בחרו בעלי המניות של אלביט הדמיה להקטין את מספר חברי הדירקטוריון - מתשעה לשישה. כך, שמלבד שני הדירקטורים החיצוניים (הדח"צים) יכהנו כיום ארבעה דירקטורים בלבד באלביט הדמיה. מלבד הדסי, הדירקטורים שימשיכו לכהן בדירקטוריון אלביט הדמיה הינם אלון בכר, בועז ליפשיץ ונדב לבני - שנהנו משיעורי הצבעה נמוכים של המשתתפים בהצבעות וכך גברו על הדירקטורים שהומלצו על ידי  די.קיי, ובהם כפיר וקלסי שייצא מדירקטוריון אלביט הדמיה.

קיום האסיפה וההצבעות התאפשרו לאחר ששלשום בית המשפט המחוזי בלוד ביטל את הבקשה שהגיש קלסי, להוציא צו מניעה זמני כנגד קיום אסיפת בעלי המניות באלביט הדמיה. הבקשה של קלסי הוגשה כחלק מהבקשה לאישור תביעה נגזרת שהוא הגיש כנגד אלביט הדמיה והדירקטורים שלה בראשות היו"ר רון הדסי בטענה לקיום ממשל תאגידי לא תקין בחברה.

הצדדים המעורבים הסכימו על הקמת ועדה שתבדוק את הטענות של קלסי. בראשות הוועדה יעמוד מבקר הפנים של אלביט הדמיה ובין חבריה יהיה גם עוה"ד שוני אלבק, לשעבר משנה למנכ"ל אי.די.בי פיתוח, לשעבר יועץ משפטי של רשות ני"ע וכיום שותף במשרד עוה"ד פישר בכר חן.

אמנם יורק ניצחה בקרב על השליטה באלביט הדמיה, אך נכון להיום אין לקרן הרבה סיבות לאופטימיות בכל הקשור להשקעה באלביט ובחברות הבנות שלה - שבמניות ובאג"ח שלה הושקעו כמה מאות מיליוני שקלים והקרן מופסדת (וכן גם די.קיי) על השקעה זו בלפחות 30%. אלביט הדמיה פועלת בתחומי נדל"ן, מלונאות והדמיה רפואית, ונסחרת לפי שווי שוק של 131.5 מיליון שקל והאג"ח שלה בהיקף של 650 מיליון שקל נסחרות לפי תשואה לפדיון זבל של עד 25%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker