השופטת רות רונן תכריע אם רשות ני"ע נהגה בצורה שווה במיילן ופריגו

נציג רשות ניירות ערך הבהיר כי לא יינתנו למיילן הנחות מפליגות בהשוואה לאופן שבו טיפלה הרשות בפריגו שנרשמה למסחר בתל אביב לפני עשור ■ עו"ד רובי בכר שמייצג את פריגו: "מיילן עושה צחוק משתי הוראות חוק"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רישומה למסחר של מיילן למסחר כפול בבורסה בתל אביב יוכרע בשבוע הבא, באולם בית המשפט המחוזי בת"א בפני השופטת רות רונן. השופטת תחליט אם להיענות לבקשתה של פריגו להוציא צו מניעה שיורה למיילן להימנע מכל פעולה בישראל בנוגע להצעת רכש, וכן להוציא צו מניעה שיורה לרשות ניירות ערך להימנע מלאפשר פעולה בישראל בנוגע להצעת הרכש.

פריגו נימקה את בקשתה בהפרה בוטה של הוראות חוק ניירות ערך ותקנות הצעת רכש שביצעה מיילן, משום שלא פירסמה מתאר ותשקיף להצעת הרכש שפרסמה למניות מיילן. פריגו טענה גם שמיילן אינה יכולה לרשום את מניותיה למסחר בבורסה בתל אביב, משום שבניגוד לסעיף 46 (ב) לחוק ניירות ערך תקנונה של מיילן כולל גלולת רעל שמתיר לדירקטוריון החברה להנפיק 50% מזכויות ההצבעה בחברה לקרן הולנדית חיצונית בתמורה סמלית, ומשום שבהון מניותיה שני סוגי מניות, לאחר שהקרן ההולנדית הפעילה ביולי 2015 את זכותה לרכוש בהקצאה 50% ממניותיה של מיילן שנסחרת בשווי שוק של 21.4 מיליארד דולר, בתמורה ל-5 מיליון יורו בלבד.

מיילן, שפירסמה הצעת רכש עוינת לפריגו, מעוניינת לקבל את אישורה של הרשות להירשם בתל אביב, כדי שכחברה הרשומה למסחר הן בתל אביב והן בנאסד"ק תוכל ליהנות מפטור לפרסם תשקיף ישראלי. רשות ניירות ערך הבהירה לראשונה כי גלולת הרעל שבתקנונה של מיילן אינה מונעת את רישומה למסחר כפול, ובלבד שמיילן תתחייב לבטל את המניות שהקצתה לקרן ההולנדית בהקדם האפשרי, ושאם מיילן תפעיל שוב את גלולת הרעל - היא תימחק באופן יזום מהמסחר בבורסה.

יו"ר מיילן, רוברט קורי
יו"ר מיילן רוברט קוריצילום: בלומברג

עוד ציינה הרשות, כי תפטור את מיילן מפרסום תשקיף אם מיילן תתחייב להירשם למסחר בתל אביב לתקופה של שנה לפחות, גם אם הצעת הרכש תידחה ולתקופה של שלוש שנים לפחות, אם הצעת הרכש תתקבל בצורה חלקית או מלאה - כדי למנוע מצב שבו הרישום הכפול ישמש את מיילן לחמוק בצורה מלאכותית מפרסום תשקיף.

הרשות הדגישה בתגובתה, כי הטיפול בחברת מיילן ובגלולת הרעל שלה היה זהה לטיפול שלו זכתה פריגו עצמה כאשר נרשמה למסחר בתל אביב ב-2005, לאחר שרכשה את חברת אגיס שבשליטת מורי ארקין תמורת 900 מיליון דולר במזומן ובמניות. נציגה עו"ד ליאב וינבאום אמר: "דבר אחד ברור גברתי. לא יעשו למיילן הנחות מפליגות לעומת פריגו; נהפוך הוא". השופטת רונן אמנם אמרה כי תפרסם את החלטתה רק לאחר שרשות ניירות ערך תיתן למיילן היתר לרישום כפול, תפרסם את התנאים לרישום הכפול, ומיילן תודיע שהיא מקבלת עליה את התנאים. ואולם היא רמזה במהלך הדיון, שהתקיים בשבוע שעבר, כי הטיפול השוויוני במיילן ובפריגו יהיה הנקודה המרכזית שתעמוד למבחן בטרם תיתן את החלטתה.

השורה התחתונה 
של השופטת

בתגובה לדברי עורך הדין רובי בכר ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' שמייצג את פריגו: "אם מיילן תקבל על עצמה את התנאים שקיבלה פריגו - יסתתמו טענותיי", אמרה השופטת רונן: "אם להגיד את השורה התחתונה של מה שלא אמרתי באופן מפורש - זאת השורה התחתונה". רונן חקרה בצורה ביקורתית את עו"ד ד"ר ישראל לשם ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' בנוגע להתחייבותה של מיילן להיסחר בתל אביב, ורמזה שדעתה אינה נוחה מהעובדה שמיילן תוכל להימחק מהמסחר אם תפעיל את גלולת הרעל: "זאת אומרת שיכול להיות שהתחייבות של שלוש שנים לא תהיה לשלוש שנים אם עוד שלושה ימים יפעילו את האופציה (גלולת הרעל)".

השופטת רונן תכריע גם אם הרשות אכן לא נתנה הנחות מפליגות למיילן, כדברי עו"ד וינבאום, נציגה של הרשות או שהיא מקבלת דווקא את דבריו של עו"ד רובי בכר שמייצג את פריגו: "אז פריגו התחייבה לפי דרישת הרשות להירשם למסחר בישראל לתקופה של שלוש שנים לפחות, והתחייבה שבמשך שלוש השנים האלה לא תפעיל את גלולת הרעל - אלא באישור הבורסה. מה שמיילן מציעה עכשיו עושה חוכא ואיטלולה משתי הוראות חוק: מהוראת סעיף 46 (ב) ומהוראת הרישום הכפול".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker