עלייה בשווי הנכסים בארה"ב תסדר לאלוני חץ רווח של 130 מיליון שקל

שווי הנכסים של החברה הבת קאר עלה ב–77 מיליון דולר, בעיקר בשל עליית ערכו של בניין המשרדים וושינגטון פוסט

מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן אלוני חץ דיווחה אתמול כי תרשום בדו"חות הרבעון השלישי של 2015 רווח (לפני מס) של 120–130 מיליון שקל. זאת בשל עלייה של 77 מיליון דולר בשווי הנכסים של החברה הבת האמריקאית קאר (42.3%), שאמור להירשם ברבעון.

חלק מהותי מהעלייה בשווי הנכסים של קאר נובע מעליית ערכו של בניין המשרדים של וושינגטון פוסט בוושינגטון, ארה"ב. הבניין שימש בעבר את מטה העיתון "וושינגטון פוסט", וכיום משמש כבניין משרדים.

בניין "וושינגטון פוסט"צילום: אי–פי

קאר רכשה באפריל את בניין וושינגטון פוסט בשטח של 136 אלף מ"ר תמורת 135 מיליון דולר. בהמשך ביולי האחרון רכשה קאר בניין משרדים הממוקם בסמיכות למתחם וושינגטון פוסט תמורת 230 מיליון דולר. זהו בבניין מסוג Class A, הממוקם במרכז העסקים הראשי בוושינגטון. הבניין כולל שטח של 39 אלף מ"ר להשכרה ומאוכלס בתפוסה של 95%.

קאר מחזיקה כיום ב–21 בנייני משרדים באזור וושינגטון בשטח להשכרה של 321 אלף מ"ר בשווי של כ–1.5 מיליארד דולר, הנהנים משיעור תפוסה של 80.5%. קאר ייצרה במחצית הראשונה של 2015 NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של 39 מיליון דולר ו–FFO (תזרים תפעולי בניכוי השפעות חד־פעמיות) של 27.7 מיליון דולר.

"להבדיל מערים אחרות, כמו ניו יורק, בוסטון, לוס אנג'לס, סאן פרנסיסקו, בוושינגטון אין עלייה מטורפת במחירי הנדל"ן. בוושינגטון המחירים לא קופצים לשמים בתקופות גאות, אך גם לא יורדים מתחת לאדמה כשיש משברים. כעת אנחנו מקווים שתהיה התעוררות. העסקים שם נראים עכשיו חזק מאוד", ציין נתן חץ, המנכ"ל ומבעלי השליטה באלוני חץ.

אלוני חץ עידכנה כי קיבלה דירוג של AA מינוס ממעלות ו–Aa3 ממידרוג לקראת גיוס אג"ח באמצעות סדרות חדשות ט ו־י' בהיקף כולל של עד 500 מיליון שקל. את הנפקת האג"ח של אלוני חץ מובילה ואליו 
בייס חיתום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker