אליום מנתרת ב-8% לאחר ביצוע פרוצדורת צנתור מוצלחת

אליום העריכה בעבר את פוטנציאל השוק העולמי למערכת WIRION ב-550 מיליון דולר לשנה

יורם גביזון

מניית אליום עולה ב-8% ומשלימה עלייה של 27% ב-12 החודשים האחרונים לאחר שהחברה הודיעה שביצעה לראשונה פרוצדורת צנתור מוצלחת בעורקי ההרדמה באמצעות Wirion שפותח על ידי אליום.

Wirion הוא מסנן שמיועד להגנה מפני תסחיפים בצנתורים של עורקי הלב המוח  והרגליים. המסנן ממוקם בין האתר שבו מבוצעת פתיח החסימה בעורק לבין האיבר שעליו מנסים להגן למשל המוח או הלב.

תמונות אליום מדיקל
צילום: אליום מדיקל

המערכת כוללת מנגנון נעילה ייחודי שמאפשר לרופא המצנתר להשתמש בכל תיל מוביל לבחירתו ולמקם עליו את המסנן במקום המתאים ביותר באופן שמפשט ומייעל את הפרוצדורה והופך אותה לבטוחה יותר.

הפרוצדורה בוצעה על ידי ד"ר ג'יימס ג'נקינס, קרדיולוג במרכז הרפואי Ochsner בניו אורלינס שהוא מרכז רפואי מוביל שכולל 13 בתי חולים ו-50 מרפאות. ג'נקינס אמר שהפרוצדורה בוצעה בגבר בן 65 שסבל מחסימה חוזרת של 80% בעורק התרדמה (שני העורקים המרכזיים שמובילים דם למוח) לאחר שהושתל בו סטנט ב-2012.

הוא ציין שבפרוצדורה נעשה שימוש במערכת שפיתחה אליום לשם הגנה מתסחיפים בעת ביצוע פתיחה חוזרת של העורק והשתלת סטנט נוסף. ג'נקינס ציין שלאחר ביצוע השתלת הסטנט ניתן היה לראות בבירור שכלי הדם פתוח ושזרימת הדם בעורקי התרדמה ובמוח טובה, עובדה שמעידה שהפרוצדורה בוצעה בהצלחה ומסנן ה-WIRION הגן על המוח בצורה טובה.

אליום העריכה בעבר את פוטנציאל השוק העולמי למערכת WIRION ב-550 מיליון דולר לשנה ועל פי נתוני Axis Research Mind שוק זה שבו פועלות חברות כמו ג'ונסון אנד ג'ונסון , קובידיין ואבוט צומח בקצב שנתי של 15%.

אסף אלפרוביץ', מנכ"ל אליום, אמר שביצוע פרוצדורה מוצלחת על ידי רופא מוביל דעה יחד עם חשיפת המוצר של החברה בשבוע שעבר בכנס TCT - הכנס הגדול בארה"ב לקרדיולוגיה פולשנית - הם אבני דרך בתכניתה של החברה לחבור לשותף אסטרטגי מוביל לאחר שהחברה קיבלה את אישור רשות התרופות והמזון האמריקאית (FDA) לשווק את WIRION עבור הגנה מתסחיפים בפרוצדורות של צנתור בעורקי התרדמה, וכן קיבלה אישור מהרשות המקבילה של האיחוד האירופי ובישראל לשימוש רחב בצנתורים בכלי הדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker