סקירת המסחר

הבורסה ננעלה בעליות: כלכלית ירושלים זינקה ב-9%

ת"א 25 עלה ב-1.2% ■ מגמה חיובית בשוק האג"ח ■ אופקו השלימה זינוק של 11% ביומיים

שלי אפלברג
שלי אפלברג

יום המסחר הראשון של השבוע בבורסה בת"א ננעל בעליות חדות על רקע הותרת דירוג האשראי של ישראל ברמה של A למרות המצב הביטחוני. ביום חמישי פורסם כי מדד המחירים לצרכן ירד ב-0.4% בחודש ספטמבר, בהתאם לתחזיות.

מדד ת"א 25 עלה ב-1.2% וננעל על 1,544 נקודות. בשבועיים האחרונים טיפס המדד ב-2.6% ומתחילת השנה עלה ב-4.2%; מדד ת"א 100 התחזק ב-1.2% ונסגר על 1,347 נקודות. המדד עלה בשבועיים האחרונים ב-2.4% ומתחילת השנה הוסיף 3.3% לערכו; מדד הבנקים טיפס ב-0.2% לאחר שזינק בשבועיים האחרונים ב-2.1% ומתחילת השנה הוסיף 11.7%. מדד נדל"ן 15 הוסיף 1.2%. מדד ת"א תקשורת עלה ב-1.6% ומדד טק-עילית התחזק ב-1.7%. מחזור המסחר הסתכם ב-582 מיליון שקל.

מניות שבלטו במסחר: מניית אופקו קפצה ב-4.8% והשלימה זינוק של 11% בשני ימי המסחר האחרונים, על רקע המלצת "קנייה" של ג'יי.פי מורגן למניה, עם מחיר יעד הגבוה בכ-50% ממחיר בשבוע שעבר. כלכלית ירושלים זינקה ב-9.3% ומבני תעשייה עלתה ב-4.5%.

בגזרה הסולידית מדדי התל בונד 20 ,40 , 60 עלו ב-0.09%-0.20%. מדד תל בונד שקלי התחזק ב-0.20%. בגזרה המשלתית איגרת חוב ל-10 שנים מסוג שחר טיפסה ב-0.08% והתשואה עליה יורדת ל-2.08%. איגרת חוב צמודת מדד מסוג גליל עלתה ב-0.29% והתשואה עליה ירדה ל-0.56%.

בסקירתם השבועית טוענים כלכלני איגוד כי ההסלמה הבטחונית נותנת את אותותיה גם במרכזי הקניות. "להערכתנו, החמרה חלילה במצב ו/או הימשכות המתיחות הביטחונית לאורך זמן צפויה להוביל לירידה בצמיחה, יחד עם השפעה שלילית על שוק המניות בארץ, התחזקות הדולר מול השקל ופתיחת מרווח הסיכון בין אג"ח ממשלת ישראל לארה"ב ל-10 שנים אשר נמצא כיום ברמות שאינן מגלמות את סיכון מדינת ישראל". מבחינת החשיפה הכללית למניות, באיגוד הותירו את המלצתם על כנה.

מניות במרכז

חברת טבע  ממשיכה להיערך להשלמת רכישתה של חברת אלרגן גנריקה תמורת 40.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות. טבע בוחנת את מכירת תיק תרופות גנריות המשווקות במזרח אירופה. המכירות המצטברות של תיק התרופות הגנריות שעשוי להימכר מסתכמות ב-100 מיליון דולר לשנה ולהערכת אנליסטים מכירת התיק עשויה להניב 300 מיליון דולר. היועץ הפיננסי של טבע לצורך מכירת התיק היא חברת Greenhill. תהליך המכירה עשוי להתחיל עוד ב-2015.

חברת קמהדע שמפתחת תרופות מבוססות חלבוני פלסמה חתמה על הסכם עם חברת בקסלטה (Baxalta) להרחבת הספקת התרופה Glassia שפותחה על ידי קמהדע לבקסלטה.

ההסכם המקורי בין החברות נחתם באוגוסט 2010 בסמוך לקבלת אישור שיווק מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ל-Glassia שהיא תרופה לטיפול במחלת הריאות הכרונית אמיזפמה (נפחת תורשתית).

רכישת איזיצ'יפ על ידי מלאנוקס, נמצאת כיום במהלכים מתקדמים להשלמתה. אחד המכשולים שעלולים לטרפד את העסקה טמון באישור בעלי המניות את העסקה, שעלולים להתנגד לה בשל המחיר הנקוב - 811 מיליון דולר בעבור איזיצ'יפ, פרמיה של 16% על שוויה ביום ההודעה על העסקה. כדי להוציא את העסקה לפועל נדרש אישור של 75% מבעלי המניות שישתתפו בהצבעה. אספת בעלי המניות תתקיים ב-12 בנובמבר. לחברה אין בעלי מניות גדולים.

קפיטל פוינט דיווחה כי החברה הבת RDD פארמה, שמפתחת תרופה לטיפול באי שליטה על סוגרים בנפגעי עמוד שדרה, קיבלה תוצאות חיוביות במסגרת שלב IIa בדבר הערכת הבטיחות והיעילות בתרופה. ניתוח ראשוני של תוצאות הניסוי מצביע על ירידה משמעותית סטטיסטית במספר אירועי חוסר שליטה על הסוגרים בחולים שטופלו בתרופת RDD-0315 בהשוואה לתרופת הפלסבו שניתנה כחלק מהניסוי כאמור.

אליום מדיקל  דיוחה כי ביצעה לראשונה בהצלחה פרוצדורת צנתור בעורקי התרדמה בארה"ב באמצעות מערכת ה-RWIRION, המוצר המוביל של חברת הבת להגנה מפני קרישי דם ותסחיפים הנוצרים במהלך פרוצדורות צנתור.

אלוני חץ דיווחה כי תרשום רווח של כ-130-120 מיליון שקל בעקבות שיערוך נכסים חדש אשר ניתן לנכסי Carr

אי.אס.אר.אר קפיטל תרכוש במיאמי פלורידה בניין תמורת 13.3 מיליון דולר. ביג הודיעה כי היא במשא ומתן לרכישת מרכז קניות בארה"ב לפי שווי של 75 מיליון דולר

מעבר לים

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות: S&P 500 עלה ב-0.5%, וסגר עלייה שבועית של 0.9%, עלייה שלישית ברציפות. דאו ג'ונס  טיפס ב-0.4%. נאסד"ק התחזק ב-0.3%.

ת"א 25
ת"א 100
ת"א נדל"ן
מדד הבנקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום