הסכם ההפצה של תרופת הדגל של קמהדע הורחב ב-50 מיליון דולר

החברה תספק לענקית התרופות בקסלטה את גלסיה - לטיפול במחלת הריאות הכרונית, נפחת תורשתית, עד סוף 2018

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת קמהדע שמפתחת תרופות מבוססות חלבוני פלסמה חתמה על הסכם עם חברת בקסלטה (Baxalta) להרחבת הספקת התרופה Glassia שפותחה על ידי קמהדע לבקסלטה.

ההסכם המקורי בין החברות נחתם באוגוסט 2010 בסמוך לקבלת אישור שיווק מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ל-Glassia שהיא תרופה לטיפול במחלת הריאות הכרונית אמיזפמה (נפחת תורשתית).

מחלה זו נובעת מחסרון מולד בחלבון אלפא 1 שמגן על רקמת הריאות מפעילות יתר של האנזים אלסטאז שגורמת לעיכול רקמת הריאות ולהיווצרות חללים שמתמלאים באוויר. תופעה זו גורמת להתדרדרות בתפקוד הריאות ולקיצור תוחלת חייו של החולה.

יו"ר קמהדע, דוד צורצילום: עופר וקנין

כחלק מהרחבת ההסכם הוארכה הספקת התרופה Glassia לבקסלטה עד סוף 2018 והמעבר לתשלום תמלוגים לקמהדע עבור התרופה לאחר שתיוצר על ידי בקסלטה אינו צפוי להתחיל לפני 2019.

בעקבות הרחבת ההסכם תוגדל אספקת גלסיה לבקסלטה ב-50 מיליון דולר וכתוצאה מכך קמהדע צופה שסך ההכנסות שצפוי מההסכם, החל מאוגוסט 2010 ועד לסוף 2018, יגדל למינימום של 240 מיליון דולר. זאת בהשוואה למינימום של 110 מיליון דולר שנקבע בהסכם המקורי ב-2010 ומינימום של 191 מיליון דולר, כפי שדווח בהרחבה השנייה של ההסכם בספטמבר 2014.

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, אמר שהרחבת ההסכם והבטחת רמת ההכנסות המינימלית מגלסיה עד לסוף 2018 תאפשר לחברה ראות טובה יותר ביחס להכנסותיה בשנים הקרובות. לדבריו, הרחבת הייצור עד לסוף 2018 היא יתרון משמעותי לחברה משום שלאחרונה אושר תהליך הייצור המשופר שלה שמגדיל את יעילות הייצור ומשפר את הרווחיות הגולמית מייצור גלסיה. הגדלת ההתחייבות של בקסלטה תחזק את יכולתה של קמהדע לעמוד ביעד הכנסות של 100 מיליון דולר לשנה עד לסוף 2017. קמהדע נסחרת בשווי של 128 מיליון דולר לאחר ירידה של 7% מתחילת 2015 .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker