למה ג'ובוקיט של דן חלוץ רוכשת חברה בעשירית משוויה בסוף 2014?

חברת רד מאצ' גייסה בסוף דצמבר לפי שווי של 20 מיליון דולר ■ החלק העיקרי של סכום הרכישה - 6.25 מיליון שקל - ישולם במניות

עמרי זרחוביץ'

חברת ג'ובוקיט החזקות, שהיו"ר שלה הוא דן חלוץ, חתמה על מזכר הבנות לרכישת חברת רד מאצ', שפיתחה טכנולוגיה שנועדה לגיוס והשמת עובדים. היקף העסקה, 6.25 מיליון שקל, מעלה תהיות רבות שכן רד מאצ' גייסה בסוף השנה שעברה מיליון דולר לפי שווי של 20 מיליון דולר, סכום הגבוה משמעותית מזה שמשלמת כעת ג'ובוקיט. עד כה גייסה רד מאץ' 15 מיליון דולר. שם החברה פורסם רק בהודעה לעיתונות, ולכן ג'ובוקיט נאלצה לפרסם דיווח נוסף לבורסה.

אם העסקה תצא לפועל, החלק העיקרי של הסכום ישולם במניות רגילות ללא ערך נקוב, לפי מחיר של 60 אג'. כמו כן, יוקצו מניות נוספות בהתאם לעמידה ביעדים שייקבעו מראש. מניית החברה פתחה את המסחר היום בשער של 48 אגורות, והיום מזנקת המניה ב-15%. מנכ"ל רד מאץ' ימונה למנכ"ל ג'ובוקיט טכנולוגיות, חברה בת של ג'ובוקיט החזקות. המנכ"ל יקבל כ-1 מיליון אופציות למניות החברה במחיר מימוש של 70 אג', שיבשילו במשך שלוש שנים.

דן חלוץ, יו"ר ג'ובוקיטצילום: שרון בוקוב

דני אבידור, מנכ"ל רד מאץ', מסר: "בשלב זה לא נוכל לפרט על מכלול העסקה מעבר לדיווח שמסרנו. עם זאת ניתן לומר שאנו רואים ערך רב במיזוג עם ג'ובוקיט בשל החיבור בין הטכנולוגיות של שתי החברות, שתיהן בעלות יכולות מתקדמות בעולם ה-HR. בעלי המניות של ג'ובוקיט ורד מאצ' רואים במהלך זה הזדמנות גדולה מאוד ליצירת שיתוף פעולה טכנולוגי ועסקי פורה ומתמשך".

ג'ובוקיט החלה את דרכה בפיתוח פתרון דומה לזה של רד מאצ', והרכישה מצביעה על התמקדותה בתחום מערכות הגיוס וההשמה המספקות התאמה אופטימלית בין הארגון המחפש לבין העובד. החברה תמשיך לפעול במקביל להחזקתה של ג'ובוקיט באתר הסרטונים הויראליים Ebaumsworld.com.

בין הלקוחות של רד מאצ' בישראל נמצאות טבע, שופרסל, ישרוטל, תנובה, מובילאיי, טמפו, מנפאוור, קופת חולים כללית, נס טכנולוגיות, סופר פארם ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker