עתירה נגד מינוי שטרית לדירקטור בדיסקונט: "לבחון את יושרו"

רו"ח בועז יפעת דורש כי הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים תבחן את המידע שהתפרסם בתקשורת כשמאיר שטרית התמודד על הנשיאות, שלפיו חתם על הסכם שתיקה עם סוכנת הבית שלו ■ יפעת מדגיש כי העתירה אינה מכוונת כלפי כשירותו המקצועית של שטרית

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

רו"ח בועז יפעת הגיש אתמול עתירה לבג"ץ, בבקשה למתן צו על תנאי נגד הליך המינוי של מאיר שטרית לדירקטור בבנק דיסקונט.

יפעת דורש כי הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים והמפקחת על הבנקים, חדוה בר, יסבירו מדוע אינם דורשים לקבל מידע, מסמכים וראיות לצורך בחינת "מידות אישיות, יושרה, הוגנות, מזג והליכות", וכן "יושרו ויושרתו" של שטרית, הצפוי להיבחר בקרוב לדירקטור בדיסקונט. "מדוע הוועדה לא תתכנס בשנית ותשקול מחדש את המלצתה בדבר כשירותו של שטרית, שהועברה לאסיפה הכללית של הבנק?", נכתב בעתירה.

ח"כ מאיר שטרית בכנסת בחודש יוניצילום: אמיל סלמן

שטרית סיים את הקריירה הפוליטית שלו בדצמבר, לאחר ששימש בין השאר כשר האוצר, ושלא נבחר לנשיא המדינה.

יפעת, המיוצג על ידי עורכי דין צביקה מצקין ואלרן שפירא בר־אור, מבסס את טענותיו על פרסומים בתקשורת וכותב בעתירה שהגיש: "בסמוך למרוץ לתפקיד נשיא המדינה, במסגרת דיווחים תקשורתיים, נחשפה אפשרות קיומו של הסכם עלום שנחתם לכאורה בין שטרית לבין סוכנת משק בית שעבדה אצלו. על פי אותם דיווחים תקשורתיים, שטרית שילם לסוכנת משק הבית, בגדרי ההסכם, סך של 270 אלף שקל עבור שתיקתה בהקשר לעניינים המגלים, לכאורה, חשדות לעבירות מוסר. במסגרת ההסכם, כך דווח, נכללה התניית סודיות, שלפיה צד שיגלה את תוכן ההסכם יחוב בפיצוי מוסכם בסך 250 אלף שקל".

יפעת מדגיש שהעתירה אינה מכוונת כלפי כשירותו המקצועית של שטרית, אלא מתייחסת לכשירותו בהיבט של "יושרו ויושרתו".

מועמדים נוספים לדירקטוריון דיסקונט הם יודפת הראל־בוכריס, לשעבר מנכ"לית חברת טמרס השקעות, ופרופ' אשר אלחיאני, לשעבר מנכ"ל קופת חולים מאוחדת.

אסיפת בעלי המניות של דיסקונט, שתתכנס באוקטובר־נובמבר 2015, תצטרך לבחור בסך הכל ארבעה מתוך חמישה דירקטורים. כיום הדירקטורים במערכת הבנקאות זכאים לגמול שנתי של עד 95 אלף שקל בשנה לכל היותר, וכן 3,660 שקל לכל ישיבה שבה הם משתתפים, או 127 אלף שקל וגמול של 4,880 שקל לכל ישיבה אם הדירקטור מוגדר כבעל 
מומחיות פיננסית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker