פרוטליקס מוכרת לפייזר את חלקה במיזם המשותף תמורת 36 מיליון דולר

פייזר תרכוש 5% ממניותיה של פרוטליקס תמורת 10 מיליון דולר בפרמיה של 64% על מחיר השוק ■ העסקה תסייע לחברה לעמוד בפירעון אגרות חוב ב-67 מיליון דולר עד 2018 ■ המניה עולה ב-1%

יורם גביזון

מניית פרוטליקס עולה ב-1% לאחר שהחברה הודיעה על מכירת חלקה במיזם המשותף שלה עם חברת פייזר. פרוטליקס מגייסת בתוך כך את המקורות לפירעון אגרות החוב שלה .

פרוטליקס, שמפתחת חלבונים תרופתיים על בסיס הנדסה גנטית של תאי צמח, תמכור תמורת 36 מיליון דולר את החזקתה (40%) במיזם המשותף שלה עם חברת פייזר לשיווק התרופה המקורית שפיתחה Elelyso למחלה הגנטית הנדירה גושה בארה"ב, קנדה ואוסטרליה.

משה מנור, מנכ"ל פרוטליקס
משה מנור, מנכ"ל פרוטליקס

גושה היא מחלה שנובעת מחוסר גנטי או משיבוש בפעולתו של האנזים GCD שמפרק שומנים. המחלה מתבטאת בהצטברות שומנים בטחול ובכבד ובפגיעה בייצור כדוריות דם אדומות וכן בפגיעה בשלד. Elelyso היא התרופה הראשונה שפותחה בטכנולוגיית Procellex לייצור חלבונים תרופתיים באמצעות הנדסה גנטית של תאי צמח.

פייזר גם תרכוש 5.6 מיליון מניות של חברת פרוטליקס, שהן 5.6% מהונה של פרוטליקס, תמורת 10 מיליון דולר. העסקה נעשית בפרמיה של 64% על מחירה של המניה עם סיום המסחר אתמול בנאסד"ק - אלא שמחיר זה הוא מחיר שפל של המניה ב-5 השנים האחרונות ומשקף שווי חברה של 101 מיליון דולר בלבד לאחר שאיבדה 89% משוויה בתקופה זו.

פרוטליקס ופייזר הקימו את המיזם המשותף בדצמבר 2009 כשפייזר שילמה 65 מיליון דולר במזומן כשתשלום חד פעמי וסכום נוסף של 60 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך של פיתוח קליני ואישורי שיווק.

על פי ההסכם בין השתיים פרוטליקס ופייזר התחלקו בעלויות הייצור והשיווק וברווח  משיווק התרופה (40% לפרוטליקס ו-60% לפייזר) שאושרה לשיווק בארה"ב במאי 2012. המיזם המשותף לא עמד בציפיות.

המיזם ייצר רווח של 2.1 מיליון דולר ממכירות של 4.8 מיליון דולר ברבעון השני של 2015 בארה"ב, אוסטרליה קנדה וצ'ילה לעומת מכירות של 5.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2014.

בהתחשב בעובדה שמתחרותיה של פרוטליקס: חברת שייר שמשווקת את התרופה VPRIV לטיפול במחלת גושה רשמה מכירות של 85 מיליון דולר ואילו חברת סנופי שמוכרת את התרופות Cerezyme ואת התרופה Cerdelga (התרופה האוראלית הראשונה למחלת גושה) מכרה ב-237 מיליון דולר ברבעון השני של 2015 , עובדה שממחישה את הכישלון המסחרי של המיזם.

פרוטליקס תעביר לפייזר לא רק את חלקה במיזם המשותף אלא גם את זכויות השיווק של התרופה בישראל שהוחזקו עד עתה בלעדית בידי פרוטליקס. משה מנור מנכ"ל פרוטליקס מציין שמכירותיה של התרופה בישראל הגיעו ל-5 מיליון דולר בשנה. מאידך  פייזר תוותר על זכותה לקבל 12.5 מיליון דולר מרווחי הפעילות של פרוטליקס בשיווק התרופה Elelyso בברזיל.

פרוטליקס חתמה ביוני 2013 על הסכם שלפיו תמכור למשרד הבריאות של ברזיל את התרופה Elelyso לטיפול בגושה תמורת סכום של 280 מיליון דולר לפחות בתוך 7 שנים והעברת טכנולוגית הייצור של התרופה  למשרד הבריאות של ברזיל כאשר זה יעמוד בהתחייבותו לרכוש את התרופה בסכום של 40 מיליון דולר עד ליולי 2015.

משרד הבריאות של ברזיל לא עמד בהתחייבותו וברבעון השני של 2015 הסתכמו מכירותיה של פרוטליקס בברזיל ב-1.3 מיליון דולר בלבד. משה מנור מנכ"ל פרוטליקס מציין שהחברה מנהלת שיחות עם משרד הבריאות של ברזיל על תנאי ההסכם ביניהן ומכל מקום החברה אינה מעריכה שההתחייבות הקודמת של המשרד רלבנטית עוד. לדבריו החברה מחזיקה בנתח של 10% מהשוק הברזילי  ורמת המכירות שלה בברזיל מגיעה ל-5 מיליון דולר בשנה אולם מקווה לקבל בתוך 3 חודשים את אישור משרד הבריאות של ברזיל לשווק את התרופה גם לילדים.

מנור ציין שהחברה מתכננת להשתמש בתמורה שתקבל מפייזר כדי לקדם את תכנית הפיתוח של התרופה של החברה למחלת האגירה פברי שתחל ב-2016 בשלב השלישי  של הניסויים הקליניים, וכן למימון ניסויי ם ראשוניים בתרופות למחלת סיסטיק פיברוזיס וגרסה אוראלית ל-Elelyso.

ההסכם עם פייזר יסייע לפרוטליקס לממש את האסטרטגיה של התמקדות במוצרים שבהם בניגוד ל-Elelyso, יש לה להערכתה יתרון יחסי אולם גם ישפר את סיכוייה לעמוד בפירעון אגרות החוב להמרה שהנפיקה בספטמבר 2013. אגרות אלו שיתרתן 67 מיליון דולר ונושאות ריבית של 4.5% לשנה עומדות  לפירעון בספטמבר 2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום