יו"ר ומנכ"ל גילת לוווינים: "נחזור לצמיחה רווחית ב־2016"

החברה שבשליטת קרן פימי תבצע שינוי ארגוני כדי לנצל את הביקוש הגובר לאינטרנט לוויני בפס רחב, לאינטרנט באזורים מרוחקים ובכדי לבסס יכולותיה בשוק בסיני ■ גילת פרסמה באוגוסט ובספטמבר שתי אזהרות רווח שהעצימו את הנפילות בערכה

יורם גביזון

מנית גילת שבשליטת קרן פימי עולה ב־2.3% ומתאוששת משפל של 3 שנים לאחר שהכריזה על שינוי ארגוני. גילת, שמפתחת ומספקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווינית, תנסה להתאים את המבנה הארגוני שלה כדי ליהנות ממגמות והזדמנויות בשוק התקשורת הלווינית, ולשפר בתוך כך את תוצאותיה הכספיות החלשות.

גילת לוויינים
גילת לוויינים

השינוי הארגוני המתוכנן הוא המהלך המשמעותי ביותר של דב בהרב מאז שמונה כמנכ"ל הזמני של החברה, במקומו של ארז ענתבי במארס 2015, בנוסף לתפקיד היו"ר לו מונה במאי 2014. ההתאמות עתידות לבוא לידי ביטוי גם במבנה צוות ההנהלה של החברה והארגון; סמנכ"ל הכספים של גילת יובל רונן החליט לסיים את תפקידו ויוחלף ע"י עדי צפדיה החל ב־1 בדצמבר 2015. צפדיה שימש קודם לכן כסמנכ"ל הכספים ב- Starhome Mach ובחברת רזויז'ן.

לדברי בהרב, גילת לווינים זיהתה את האצת המגמה של מעבר ללוויינים מרובי אלומות בעקבות הצורך הגובר בשירותי ופתרונות תקשורת כוללים. גם הצמיחה של שירותי אינרטנט רחבי פס לאזורים כפריים, שבאה לידי ביטוי גם ביוזמה של פייסבוק לספק שירותים אלו לאפריקה יחד עם חברת חלל תקשורת הישראלית, העידה על המגמה אליה פונה החברה.

בהרב ציין שכדי להאיץ את צמיחתה תשנה גילת את המיקוד הארגוני והעסקי שלה כדי לתמוך בצורה טובה יותר במנועי צמיחה אלו. לדבריו החברה תתמקד בפיתוח מסופי הלווין החדשים בתדר כפול Ka/Ku ותמנף את פלטפורמת אנטנות התקשורת מסוג Phased Array, כדי לשרת את השוק הצומח במהירות של שירותי אינטרנט רחב פס בטיסות.

גילת תנסה למנף את פרויקט הענק שלה Fitel בפרו בכדי להרחיב את פתרונות האינטרנט רחבי הפס שלה לאזורים כפריים במדינות נוספות. עוד בכוונתה לשפר את היצע המוצרים שלה כדי לספק פתרונות עד מפתח (Turn Key) לחברות תקשורת וחברות עסקיות גדולות.

בהרב ציין שהזכייה של גילת במכרז בשוק הסיני, שנמצא עדיין בחיתוליו בכל הקשור לתקשורת לווינית רחבת פס, טומנת בחובה הזדמנות משמעותית לשלב את כל מנועי הצמיחה בשוק אחד. החטיבה המסחרית של גילת תמשיך להתמקד בשוק הלווינים מרובי האלומות (HTS ) תוך הרחבה ניכרת של היצע השירותים שישולבו ביכולות הטכנולוגיות של החברה. חטיבת היוזמות האסטרטגיות תכלול מעתה את פעילות האינטרנט רחב הפס בטיסות (IFC), שירותים לשוק הבטחוני והפעילות בשוק הסיני.

דב בהרב, מנכ"ל החברהצילום: ינאי יחיאל

בהרב הביע את בטחונו שלאור שינוי המבנה הארגוני של החברה וההזדמנויות העסקיות שעומדות בפניה תשיג גילת צמיחה רווחית ב־2016. גילת נסחרת בשווי של 161 מיליון דולר לאחר שמנייתה נפלה ב־25% ב־12 החודשים האחרונים. גילת פרסמה לפני שלושה שבועות אזהרת רווח שניה ברציפות בתוך שישה שבועות. החברה העריכה שהכנסותיה ב־2015 יהיו 210 עד 220 מיליון דולר כך שמרכז טווח התחזית החדש נמוך ב־15% ממרכז טווח שפורסם בתחזית הקודמת ב־13 באוגוסט. גילת צפתה לרווח תפעולי תזרימי זעום של 6 עד 8 מיליון דולר ב-2015, כלומר הפחיתה את התחזית ב־65% ממרכז טווח התחזית הקודמת ל-Ebitda ב־2015 .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker