תוצאות חיוביות לבריינסווי בניסוי בקסדה לטיפול בדיכאון גריאטרי; המניה עולה ב-7%

בריינסווי פיתחה מערכת Deep TMS דמוית קסדה שמבוססת על סליל אלקטרומגנטי בעל מבנה ייחודי

יורם גביזון

מניית בריינסווי עולה ב-7% לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות סופיות בניסוי בטיפול בחולים שסובלים מדיכאון גריאטרי באמצעות קסדת H1 שפיתחה החברה. הניסוי בדק את הבטיחות והיעילות של השימוש בקסדה שפותחה לגירוי מבנים עצביים בקליפת המוח הקדם מצחית לצורך טיפול בדיכאון חמור בחולים מבוגרים. תוצאות הניסוי מראות שהמכשיר בטוח לטיפול בחולים אלה שלא דווחו על תופעות לוואי משמעותיות ובעל השפעות מיטיבות משמעותיות על מאפייני הדיכאון.

הניסוי שהתקיים במרכז הרפואי שלוותה בהוד השרון כלל 14 חולים בגילאי 64 ומעלה שקיבלו 20 טיפולים במכשיר החברה במשך 4 שבועות. תוצאות הניסוי הראו שיפור מובהק של 5.07 נקודות בממוצע במדד HDRS שמודד את רמת הדיכאון וכן שיפור מובהק של 5.29 נקודות בממוצע במדד HARS שמודד את רמת החרדה של המטופל לאחר 4 שבועות של טיפול.

הקסדה של בריינסווי
הקסדה של בריינסווי

בריינסווי, שמנוהלת על ידי גיא איזיקיאל, מוסיפה את התוצאות ממספר אתרים שמטפלים טיפול מסחרי בחולי דיכאון באמצעות המכשיר שפיתחה. בריינסווי מציינת שמתוך 44 איש שטופלו באמצעות הקסדה ב-12 חולים נעלמו תסימיני הדיכאון בצורה מלאה או חלקית וב-17 חולים נרשמה תגובה משמעותית לאחר 20 טיפולים.

השפעת הטיפול נמדדה באמצעות שאלון PHQ 9 שהוא מדד מקובל לדיכאון. להערכת בריינסווי תוצאות הניסוי מעודדות משום שרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לא אישרה עד כה לטיפול אף לא מכשיר אחד שעושה שימוש בטכנולוגיה דומה לזו של החברה. בריינסווי פיתחה מערכת Deep TMS דמוית קסדה שמבוססת על סליל אלקטרומגנטי בעל מבנה ייחודי. הסליל שבקסדה מחובר לספק זרם חשמלי שמשתנה במהירות ויוצר שדה חשמלי. באמצעות השדה החשמלי ניתן להשפיע על אזורים שונים בעומק המוח על ידי גירוי או דיכוי עצבי בהתאם לתדר ההפעלה. בריינסווי קיבלה אישורים מה FDA וממשרד הבריאות הקנדי לשווק את המערכת לטיפול בדיכאון חמור. המערכת קיבלה גם אישור מהאיחוד האירופי לטיפול בדיכאון חמור, הפרעה דו קטבית, סכיזופרניה, הפרעה פוסט טראומטית, כאב כרוני על בסיס נוירופתי, פרקינסון וכן כטיפול נלווה בחולים שסובלים מאלצהיימר, גמילה מעישון וטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) טרשת נפוצה ושבץ מוחי.

בריינסווי הפסידה 8.4 מיליון שקל במחזור של 10.6 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2015 לעומת הפסד של 14.6 מיליון שקל במחזור של 5 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2014. מניית החברה נסחרת לפי שווי של 355 מיליון שקל לאחר ירידה של 35% ב-12 החודשים האחרונים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker