אדגוריתמס פירסמה אזהרת רווח - והשווי שלה צנח ב-61%

אדגוריתמס, שהונפקה רק ביוני האחרון, סובלת מחולשה בתחום הפרסום הדיגיטלי ונסחרת לפי שווי של 30 מיליון ליש"ט, 64% פחות משוויה בהנפקה

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

מניית חברת אדגוריתמס צנחה ביום שישי ב-61% לאחר שהזהירה את המשקיעים מפני השפעה של חולשה בתחום הפרסום הדיגיטלי על הכנסותיה. "בשבועות האחרונים יש ירידה בביקושים לרכישת שטחי מדיה כתוצאה מהפרעה חמורה בתחום הפרסום הדיגיטלי", כתבה החברה בהודעה למשקיעים והוסיפה: "לחולשה בענף תהיה השפעה על הכנסות החברה בטווח הקצר, והרווחים השנתיים שלנו יהיו מתחת למצופה". לאחר נפילת המניה, החברה נסחרת לפי שווי של 30 מיליון ליש"ט.

אדגוריתמס הונפקה לפני כארבעה חודשים בלבד לפי שווי של 82 מיליון ליש"ט, ומאז לא פירסמה דו"חות כספיים כחברה ציבורית. במסגרת ההנפקה גייסה החברה 22 מיליון ליש"ט ובעלי המניות בה מכרו מניות ב-5 מיליון ליש"ט נוספים. מהתשקיף שפירסמה בעת ההנפקה עולה כי הכנסות החברה הסתכמו ב-2014 ב-20 מיליון דולר, הגבוהות פי חמישה מהכנסותיה בשנה שלפני כן. החברה אף רשמה רווח נקי חיובי של 3.3 מיליון דולר, שחולק כדיווידנד בסוף השנה שעברה.

החברה, שהוקמה ב-2010, פועלת בתחום הפרסום המקוון בטכנולוגיה שמבוססת על הבינה  המלאכותית. לפי   החברה,   המערכת   שלה מתוכנתת   למקסם   את   האפקט של  הקמפיינים,  להקטין  עלויות ומסוגלת   לנהל   באופן   אוטומטי וללא  מגע  יד  אדם,  מאות  אלפי  קמפיינים  אינטרנטיים  שונים במקביל.

"המערכת  תוכננה  לאתר  נתונים  מפלטפורמות  פרסום, לנתחם  ולאחסנם  במסד  הנתונים הפנימיים, לבנות בעזרתם מודלים לחיזוי ולהשתמש בהם כדי למקסם את  הרווח  עבור  הלקוח  באמצעות קביעת המחיר הנכון לשלם על כל הופעה",  הסבירה  החברה בעבר. האלגוריתם לא רק מנתח את המיקום   האידיאלי   לפרסום   על בסיס  הנתונים  שברשותו,  אלא  גם מאתר  הזדמנויות  נוספות  דומות לקמפיינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker