מיילן הגישה בקשה רשמית לרישום של מניותיה למסחר בתל אביב

כך עולה מבקשה שהגישה לבית המשפט לדחות את בקשתה של פריגו להוציא צו מניעה נגדה ונגד רשות ני"ע - שימנע כל פעולה בנוגע להצעת הרכש למניות פריגו

יורם גביזון
יורם גביזון

מיילן מבקשת לדחות על הסף את הבקשה שהגישה פריגו בסוף ספטמבר 2015 - להוציא צו מניעה נגד מיילן ונגד רשות ני"ע ולהצהיר כי מיילן לא פרסמה הצעת רכש כדין למניות פריגו, ולהוציא צו מניעה שיורה למיילן להימנע מכל פעולה בישראל בקשר עם הצעת הרכש עד להכרעה בהליך העיקרי של התיק.

הטענה העיקרית של פריגו היתה שמיילן הפרה בצורה בוטה את הוראות חוק ני"ע ואת תקנות הצעת רכש. זאת משום שלמרות שהצעת הרכש שלה מופנית גם לציבור בישראל, מיילן לא פרסמה במועד הצעת הרכש מפרט שכולל תשקיף שרשות ני"ע התירה את פרסומו.

יו"ר מיילן רוברט קורי
יו"ר מיילן רוברט קוריצילום: בלומברג

מיילן - שמיוצגת על ידי עורך הדין ד"ר ישראל לשם ועורך הדין קליף פליג ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' - טוענת שלא חלה עליה חובה לפרסם תשקיף ישראלי ודי בתשקיף שפרסמה ונשלח לכל בעלי המניותי כדי להעניק לכולם, כולל המיעוט הזניח שבישראל גילוי נאות ומספק שמניח את דעתו של המחוקק הישראלי.

לטענת מיילן, הדין הישראלי מסתמך על הדין האמריקאי והחברה מזכירה שתיקון 21 לחוק ניירות ערך, שהוא התשתית החוקית לרישום הכפול, התבסס על דו"ח ועדת ברודט שקבעה: "הדין האמריקאי הוא מהמתקדמים בעולם ואין מחלוקת שהוא מקיים את ההגנה על המשקיע הסביר גם על פי הסטנדרטים בדין הישראלי".

מיילן טוענת שסעיף 15 לחוק ניירות ערך המסדיר הצעות רכש נוסח בדרך המתירה במכוון פרשנות גמישה. פרשנות מסוג זה מכירה בכך שהחובה לפרסם תשקיף ישראלי אינה חלה כאשר חלקו של הציבור בישראל זניח בכלל ציבור היעד של ההצעה. מיילן טוענת ששיעור המחזיקים במניות פריגו מקרב הציבור בישראל שיש להחיל עליו את ההגנות של חוק ניירות ערך, לו היה חל סעיף 15 לחוק ניירות ערך על הצעת הרכש שפרסמה למניות פריגו, הוא 1% בלבד. זאת משום ש-90% מבעלי מניות פריגו הם משקיעים זרים שרכשו את מניותיהם בבורסה של ניו יורק ועוד 9% הם משקיעים מוסדיים שנחשבים כמשקיעים מתוחכמים שהגנות הקבועות בחוק אינן חלות לגביהם.

עוד טוענת מיילן כי היא נמצאת בעיצומו של הליך רישום לבורסה הישראלית, לאחר שהגישה ב-29 בספטמבר את הבקשה הפורמלית לרישום, ועם רישומה תהיה פטורה ממילא מפרסום תשקיף ישראלי.

בנוסף, מיילן טוענת כי בניגוד לטענה של פריגו היא עומדת בתנאי סעיף 46 (ב) לחוק ניירות ערך, שמונע רישום למסחר של חברה שבהון מניותיה יותר מסוג מניות אחד ושלכל אחד מהסוגים זכויות הצבעה שונות. מיילן מסבירה ששני סוגי המניות מקנות זכויות הצבעה שוות ביחס לערכן הנקוב.

מיילן הקצתה 50% מזכויות ההצבעה בחברה בסוף יולי 2015 לקרן הולנדית שמונתה על ידה, וזאת על פי סעיף למניעת השתלטות עוינת על החברה המכונה גלולת רעל. מיילן מציינת שהנפקת מניות הבכורה לקרן ההולנדית, שנעשתה על פי התקנון ואושרה על ידי בעלי המניות, היא זמנית בלבד ונועדה להגן על האינטרסים של החברה, בעלי מניותיה ובעלי עניין אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker