אדגר השקעות רכשה שלושה מבני משרדים בקנדה ב-178 מיליון שקל

שלושת הנכסים מניבים הכנסה תפעולית נטו של כ-12 מיליון שקל, ובעבור רכישתם לקחה החברה הלוואות בסכום של 113 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמרי זרחוביץ'

חברת אדגר השקעות השלימה רכישת שלושה מבני משרדים בקנדה תמורת 178 מיליון שקל (60 מיליון דולר קנדי). העסקה בוצעה באמצעות תאגיד קנדי שבבעלות מלאה של החברה. אדגר השקעות היא זרוע הנדל"ן המניב של צור אחזקות, ששולטת בחברה האם של אדגר, ביטוח ישיר. אדגר נסחרת לפי שווי של 650 מיליון שקל.

מלבד הנכסים החדשים, לאדגר יש 16 נכסים בקנדה, שתורמים לה כ-30% מההכנסות  מדמי שכירות. בסך הכל יש לה נדל"ן בשווי של 3.2 מיליארד שקל, נכון לסוף מארס. כ-25% מהכנסות אדגר מדמי שכירות מגיעות מישראל, כ-35% מפולין והשאר מבלגיה. שלושת הנכסים החדשים ממוקמים בערים טורונטו, מארקהאם, ו-ויניפג. בתחילה היתה אמורה אדגר לרכוש את הנכסים עם גוף פיננסי קנדי, אך העסקה המשותפת לא הבשילה ואדגר החליטה להמשיך בעסקה לבדה.

מנכ"ל אדגר, רועי גדיש
מנכ"ל אדגר, רועי גדישצילום: גדי דגון

הנכס בטורונטו הוא בשטח כולל של 6,400 מ"ר. בנכס יש 16 שוכרים לתקופת שכירות ממוצעת של 1.8 שנים, עם שיעור תפוסה של 87%. הנכס מניב NOI שנתי (הכנסה תפעולית נטו) של כ-2.6 מיליון שקל. הנכס באזור מארקהאם, שבהיקף של כ-16 אלף מ"ר, מניב NOI שנתי של כ-6.6 מיליון שקל. הנכס מושכר ל-10 שוכרים לתקופת שכירות ממוצעת של 6.9 שנים עם שיעור תפוסה של 86%. הנכס ב-ויניפג, שבשטח כולל של כ-8,500 מ"ר, מניב NOI שנתי של 2.5 מיליון שקל. הנכס מושכר ל-6 שוכרים בשיעור תפוסה של 80%, ותקופת השכירות הממוצעת היא של 3.9 שנים. העסקה צפויה לתרום ל-FFO של אדגר כבר השנה.

הכנסות החברה מהשכרת נכסים הסתכמו בששת החודשים הראשונים של 2015 ב-95 מיליון שקל, גידול של 9% בהשוואה להכנסות בתקופה המקבילה בשנה שעברה. עם זאת, ההכנסות מהנדל"ן בקנדה טיפסו באופן מתון יותר – ב-6% - והן הסתכמו בכ-28 מיליון שקל. הרווח הנקי הכולל של אדגר בתקופה זו עמד על 36 מיליון שקל, לעומת 27.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הרווח הנקי גדל הודות להוצאות מימון נטו שנמוכות מהוצאות המימון בתקופה המקבילה ב-2014.

בעבור רכישת המבנים החדשים בקנדה לקחה אדגר השקעות הלוואה של כ-97 מיליון שקל מגוף מוסדי. ההלוואה היא לעשר שנים והיא בריבית קבועה של 3.635%, שתשולם בתשלומים חודשיים. לטובת לקיחת ההלוואה שיעבדה החברה את הנכסים בטורונטו ובמארקהאם.

בנוסף, החברה הסבה הלוואות קיימות בגין הנכס ב-ויניפג בהיקף של 21.7 מיליון שקל. הריבית על הלוואות אלו הן בשיעור ממוצע של כ-6.3% ומועד פרעונן יחל באוגוסט הבא. בכוונת החברה למחזר את ההלוואות בגין הנכס. שאר הסכום, כ-65 מיליון שקל, תשלם החברה מקופת המזומנים שלה.

בשבוע שעבר הודיעה אדגר כי החברה הבת שלה בפולין (80%, שאר המניות מוחזקות על ידי מגדל ביטוח) ביצעה מימון מחדש של הלוואות בפולין. החברה פרעה פירעון מוקדם הלוואות בסך של כ-63 מיליוני יורו, שמועד הפירעון המקורי שלהן הוא בדצמבר 2016, והריבית בגינן היתה 4.7%. אדגר נטלה הלוואות חדשות בהיקף של כ-75 מיליון יורו בריבית נמוכה מהריבית המקורית. החברה צופה כי המימון מחדש יחסוך לה הוצאות ריבית של כ-1.2 מיליון יורו בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker