סיטי: טבע תקבל פטנט נוסף על קופקסון 40 מ"ג שיחזק ההגנה עליה

סיטי ו–Cowen מעריכים: טבע עשויה להימנע מהנפקת מניות למימון רכישת אלרגן גנריקה, לנוכח ירידה של 20% במנייתה מאז ההכרזה

יורם גביזון

מניית טבע נפלה ב–20% בחודשיים האחרונים על רקע הלחץ הצפוי מצד פוליטיקאים ומחוקקים אמריקאים על חברות התרופות להפסיק את העלאות המחיר שתרמו לרווחיהן בשנים האחרונות, ועל רקע הנפקת המניות הקרבה לצורך מימון רכישתה של אלרגן גנריקה תמורת 40.5 מיליארד דולר.

הלחץ המתמשך על מניית טבע אינו מונע מסיטי לשמור על המלצת "קנייה חזקה" למניה. אחד הנימוקים שתומכים במחיר היעד של 86 דולר שקובעת סיטי למניית טבע, כלומר גבוה ב–50% ממחירה הנוכחי של טבע, הוא ששוק המניות אינו מייחס ערך ראוי להגנה הפטנטית על הגרסה החדשה של קופקסון. 70% ממטופלי קופקסון עברו לגרסה החדשה של קופקסון במינון 40 מיליגרם ובמתן של שלוש פעמים בשבוע.

מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא
מפעל לייצור קופקסון בכפר סבא

גרסה זו מוגנת בפטנטים עד 2030, בניגוד לגרסה המקורית של התרופה שהפטנט עליה פקע במאי 2014. מכיוון שקופקסון מספקת לטבע 45% מהרווח התפעולי שלה, יש חשיבות רבה לעוצמת ההגנה הפטנטית על הגרסה החדשה של התרופה. האיום על הגרסה החדשה של קופקסון גבר בסוף אוגוסט 2015 כאשר משרד הפטנטים האמריקאי נענה לבקשתה של חברת מיילן לבחון מחדש שלושה פטנטים על קופקסון 40 מיליגרם.

ליאב אברהם, אנליסטית בסיטי, סבורה שקופקסון 40 מ"ג עמידה יותר בפני תחרות גנרית מכפי שהשוק מעריך. לדבריה, טבע צפויה לקבל ב–13 באוקטובר — כלומר בשבוע הבא — פטנט רביעי שיגן על קופקסון 40 מ"ג. אברהם מציינת שלפי חוות הדעת המשפטית שקיבלה, הפטנט החדש שתקבל טבע חזק יותר משלושת הפטנטים הרשומים על התרופה — הן משום שהוא כולל מספר רב יותר של טענות שיקשו על ארבע החברות שתוקפות את קופקסון 40 מיליגרם לטעון שהפטנטים עליו אינם תקפים, והן משום שהניסוח שלו מדויק וכולל טענות ספציפיות יותר ולכן יש סבירות גבוהה יותר שיעמדו במתקפה עליהן.

אברהם מתייחסת גם לאיום של דילול אחזקות בעלי מניותיה של טבע כתוצאה מההנפקה הצפויה של מניות בהיקף של 7 מיליארד דולר. הנפקה בהיקף זה — שתיעשה בהנחה — מפעילה לחץ על המניה. להערכת אברהם, טבע עשויה להעדיף את הנפקת איגרות החוב על חשבון חלק או כל הנפקת המניות. מהלך כזה עשוי להגדיל בדולר למניית טבע את תוספת הרווח כתוצאה מרכישת אלרגן גנריקה. קן קצ'טורה מבית ההשקעות Cowen מצטרף להערכה זו. הוא מזכיר כי טבע קיבלה הלוואת גישור לשנתיים בהיקף של 27 מיליארד דולר, כך שאין לה צורך לבצע הנפקת מניות בתנאים לא נוחים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker