רוסק עמינח מספרת לפייננשל טיימס על "ההחלטה הטובה ביותר שקיבלתי עד כה"

"המהפכה הטכנולוגית ותעשיית הפינטק משנים את פני הבנקאות כפי שאנו מכירים אותה היום", אמרה אתמול מנכ"לית בנק לאומי בראיון לעיתון הבריטי

סיון איזסקו
רקפת רוסק עמינחצילום: רון קדמי

בראיון לפייננשל טיימס אמרה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, כי ההחלטה העסקית הטובה ביותר שקיבלה עד כה היתה ההחלטה להוביל את המהלך להקמת בנק דיגיטלי. מוקדם יותר השנה לאומי חתם עם חברת התוכנה השוויצרית טמנוס על הסכם לפיתוח מערכת מחשוב חדשה על בסיסה יקים לאומי פעילות בנקאית דיגיטלית מלאה. לאומי צפוי להשיק את הפעילות הזו במחצית השנייה של 2016 תחת מותג נפרד - ואם המערכת תענה על ציפיותיו של הבנק, צפוי לאומי בהמשך להעביר גם את הלקוחות הקיימים בבנק אל מערכת המיחשוב החדשה. 

לדברי רוסק עמינח, "אנו בלאומי נמצאים בתהליך בניית תשתית לפלטפורמת בנקאות דיגיטלית, שתושק בשנה הבאה, ואשר תאפשר ללקוחות הבנק לנהל את כלל הפעילות הבנקאית שלהם בערוצים דיגיטליים בלבד, ללא צורך בסניפים פיזיים. המהפכה הטכנולוגית ותעשיית הפינטק משנים את פני הבנקאות כפי שאנו מכירים אותה היום. מוסדות פיננסיים שהוקמו במאה הקודמת צריכים להסתגל ולבצע שינויים עמוקים במודל הפעילות שלהם, שאם לא כן יהפכו ללא רלבנטיים ואפילו ייעלמו. ראינו את זה קורה בתעשיות אחרות, שם חברות כמו 'קודאק' ו'בלוקבסטר' נמחקו מהמפה. גם מוסדות פיננסיים אינם חסינים מפני אפשרות כזאת".

בראיון רוסק עמינח ציינה כי מקור ההשראה שלה היא "קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שמעוררת בי הערצה גדולה. היא האישה הראשונה שמחזיקה בתפקיד זה ועומדת בראש המדינה הגדולה ביותר - ולפיכך גם בעלת הכלכלה הגדולה ביותר - באיחוד האירופי. הקאנצלרית מרקל, בפועל, נותנת את הטון למדיניות הכלכלית באירופה כיום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker