בית ההשקעות אקסלנס נתבע ב-78 מיליון שקל

הבקשה מתייחסת בעיקרה לרכישות חוזרות שבוצעו בין השנים 2008-2009 של איגרות חוב מובנות, אשר הונפקו בעבר לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב על ידי חברות ייעודיות מקבוצת אקסלנס

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

בית ההשקעות אקסלנס, המנוהלת בידי עוזי דנינו, דיווח היום (ד') לבורסה כי הוגשה נגדה תובענה ובקשה לאישורה כתובענה ייצוגית, אשר הוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב (המחלקה לעניינים כלכליים), כנגד החברה וכנגד אקסלנס נשואה מוצרים פיננסיים, אקסלנס נשואה גמל ואקסלנס נשואה שירותי בורסה, חברות בשליטתה המלאה של החברה וכן כנגד נושאי משרה לשעבר ועובד החברה.

הבקשה מתייחסת בעיקרה לרכישות חוזרות שבוצעו בין השנים 2008-2009 של איגרות חוב מובנות, אשר הונפקו בעבר לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב על ידי חברות ייעודיות מקבוצת אקסלנס. לטענת המבקשים, במסגרת הרכישות החוזרות, נוצרו לקבוצת אקסלנס לכאורה רווחים אסורים, תוך הפרת חובות שונות החלות על קבוצת אקסלנס ו/או המשיבים הנוספים. סכום התביעה הכולל עומד על כ-78 מיליון שקל.

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנסצילום: עופר וקנין

בדיווח מציינת החברה כי היא לומדת את הבקשה בסיוע יועציה המשפטיים ולא ניתן להעריך את סיכוייה והסיכויים לאישורה כתובענה ייצוגית.

בית ההשקעות אקסלנס הוא מבתי ההשקעות הגדולים בשוק ומנהל נכסים בהיקף שלך כ-90 מיליארד שקל. אקסלנס נמצאת בבעלות מלאה של חברת הביטוח הפניקס שנמצאת בימים אלו בשלבי מכירה סופיים לחברת האחזקות הסינית פוסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker