"למה מינינו את אשכנזי ליו"ר סוכנות הביטוח? הוא היה מנכ"ל משרד הביטחון, יש לו ניסיון בניהול פיננסי"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מונה ליו"ר סוכנות הביטוח גיל ורדי ■ הבעלים מסביר את המינוי

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

בשעה שהמשקיעים בבורסה מתרגלים לרעיון שמפכ"ל המשטרה בדימוס יונחנן דנינו, חסר כל ניסיון עסקי ופיננסי, ימונה ליו"ר חברת הביטוח הגדולה במדינה, גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מצטרף לתחום הביטוח. אשכנזי ימונה כיו"ר גיל ורדי, סוכנות ביטוח המתמחה בתחום ביטוחי הבריאות, שלה מחזור גביית פרמיות של 70-60 מיליון שקל בשנה.

המינוי נערך כחלק מעסקה במסגרתה רכשה סוכנות הביטוח אלון אשכנזי, שבין השותפים בה איתי אשכנזי, בנו של הרמטכ"ל לשעבר, נתח ממניות גיל ורדי (שיעור האחזקות שנרכשו והיקף העסקה לא פורסמו). בנוסף לאיתי אשכנזי, בעלי מניות נוספים באלון-אשכנזי הם אורן אלון ואשר אלון. הסוכנות מתמחה בביטוח אלמנטרי, חיים, בריאות ופנסיה.

גיל ורדי נמצאת כיום בבעלות פרטית מלאה (ללא אחזקות חברות ביטוח, ואינה חלק ממערך של סוכנות הסדרים). הסוכנות פועלת מאז 1985 והיא היחידה בישראל שמתמחה רק בתחומי הביטוח הרפואי, בכל הקשור לביטוחי בריאות, ביטוחי שיניים, מחלות קשות, ביטוח סיעודי וביטוח לנסיעות לחו"ל. לחברה כ-100 אלף לקוחות.

בשיחה עם TheMarker הסביר ורדי מדוע החליט למנות את אשכנזי לתפקיש היו"ר: "לאשכנזי יש הרבה מאוד ניסיון בניהול מערכות גדולות, היכרות עם השוק והוא איש ציבור. הוא אינו נדרש להבין ספציפית בתחום ביטוח החיים. הוא יישען על כל המערכת המקצועית שלנו. בעבר אשכנזי כיהן גם כמנכ"ל משרד הביטחון, כך שיש לו ניסיון בניהול פיננסי".

אשכנזי פרש מצה"ל ב-2011. לאחר מכן כיהן במשך שנתיים כיו"ר חברת חיפושי הגז והנפט, שמן, שכשלה בניסיון למצוא נפט אל מול חופי אשדוד. במקביל, אשכנזי מכהן בהתנדבות כיו"ר הוועד המנהל של קרן רש"י, קרן פרטית שפועלת לקידום ילדים, בני נוער וצעירים בפריפריה.

רא"ל במיל' אשכנזי מסר כי: "אני רואה בשותפות זו מהלך אסטרטגי חשוב עבור שתי החברות ומזהה בעולם הביטוח בכלל ובתחום ביטוחי הבריאות בפרט כתחום צומח ומאתגר, גיל ורדי סוכנות לביטוח לטעמי הינה מובילת תחום זה ואשמח לתרום להמשך התפתחותה כיו"ר הסוכנות".

השלמת עסקה זו כפופה לקבלת האישורים הרגולטוריים ממחלקת הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר.

גבי אשכנזי, ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker