דיסקונט חיתום: הסמנכ"ל עומרי לוי עוזב ומצטרף לאקסלנס חיתום

בימים אלה נערכים בדיסקונט חיתום למיזוג עם המתחרה הגדולה, כלל חיתום; לוי, שהוביל וניהל עשרות עסקות בשנים האחרונות, נחשב למנהל הנפקות מוערך

ערן אזרן

עוד שינויים בחברת ההנפקות דיסקונט חיתום. הסמנכ"ל עומרי לוי הודיע על עזיבתו ועל החלטתו להצטרף למתחרה - אקסלנס חיתום. ללוי, שהוביל וניהל עשרות עסקות בשנים האחרונות, הינו בעל ניסיון של 13 שנים בשוק ההון, ונחשב למנהל הנפקות מוערך מאוד. לוי מחזיק בתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בהנדסה פיננסית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

דיסקונט חיתום הינה חברה בת בבעלות מלאה של דיסקונט שוקי הון (האחרונה הינה חברה בבעלות מלאה של בנק דיסקונט). בימים אלה נערכים בדיסקונט חיתום למיזוג עם המתחרה הגדולה, כלל חיתום. לפני כחודשיים דיווחה דיסקונט כי היא מנהלת מו"מ מתקדם לקראת מיזוג, אך ככל הידוע טרם נחתם הסכם מחייב.

המיזוג נעשה כחלק ממאמציו של דיסקונט להפוך לשחקן מרכזי בשוק ההנפקות, בדומה לשני המתחרים שלו – בנק הפועלים ובנק לאומי, המחזיקים בחברות חיתום מרכזיות. כלל חיתום נשלטת על ידי צחי סולטן המכהן כיו"ר החברה ומנוהלת על ידי טל רובינשטיין.  דיסקונט חיתום סיימה את שנת 2014 עם הכנסות בהיקף של 14 מיליון שקל.

לוי, בן ה-35,הוביל וניהל במשך השנים עשרות עסקות. בין ההנפקות הבולטות שלו היו גיוסי האג"ח של תדיראן, טן-חברה לדלק, קרדן נדל"ן, חלל תקשורת, אג"ח פרטי לאמקור נדל"ן בהיקף של 170 מיליון שקל ועוד. אקסלנס חיתום מנוהלת כיום על ידי שרון יגר, והיא נחשבת לשחקן בסדר גודל בינוני בשוק.

לוי מסר: "התחלתי את תפקיד בדיסקונט חיתום בשנת ב-2010 ומאז החברה הייתה לי לבית חם בו התפתחתי מבחינה מקצועית, זכיתי להכיר את ההון האנושי המשובח, המסור והמגוון, אשר בימים רבים תפקדנו כמו להקה מוצלחת, כאשר כל אחד תורם את חלקו וביחד פעלנו בהגמוניה. המנגינה הזו עוד תלווה אותי בדרכי החדשה ואני שמח מאוד על כך".

עמרי לוי
עמרי לוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker