מלאנוקס וסיוה העלו את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי

יום לאחר שהודיעה על רכישת איזיצ'יפ ב-811 מיליון דולר, היה למלאנוקס בשורה נוספת לבעלי המניות: ההכנסות הצפויות - בטווח העליון של התחזיות הקודמות; סיוה צופה כי ההכנסות שלה יעמדו על 16.2 מיליון דולר - מעל התחזיות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

מניית חברת השבבים הישראלית מלאנוקס נסחרה בתנודתיות בימים האחרונים על רקע תמורת 811 מיליון דולר, וכן על רקע העלאת תחזית ההכנסות לרבעון השני. ביום רביעי, אז הודיעה החברה על רכישת איזיצ'יפ, כבר נסחרה מניית החברה בירידות של 11%, אך בסוף יום המסחר היא ירדה ב-5% בלבד. מניית מלאנוקס עולה ב-2.3% במסחר היום.

ביום חמישי עידכנה החברה את תחזית ההכנסות שלה והעבירה את המניה למומנטום חיובי. מלאנוקס צופה שההכנסות שלה ברבעון השלישי יהיו בטווח של 171-169 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת 170-165 מיליון דולר. החברה צופה כי שיעור הרווח הגולמי שלה יהיה לפחות 72% מההכנסות. החברה תפרסם את תוצאותיה הכספיות ב-21 באוקטובר. ביום שישי זינקה המניה ב-9.5%, במקביל למגמה חיובית בשוק כולו. היום מטפסת המניה ב-1% בפתיחת המסחר.

אייל וולדמן
אייל וולדמןצילום: דורון גולן / ג'יני

העסקה בין מלאנוקס לאיזיצ'יפ נראתה בתחילה לחלק מהאנליסטים כחיבור לא טבעי. ואולם לפי המנכ"לים של שתי החברות, איל וולדמן ממלאנוקס ואלי פרוכטר מאיזיצ'יפ, הם מבחינים בשינויים בשוק שתומכים במיזוג שתי החברות. ההשקה בפעילות שתי החברות היא בעיקר כתוצאה מפיתוח מעבד חדש על ידי איזיצ'יפ, שיאפשר למלאנוקס לענות לביקושים יחסית חדשים מצד הלקוחות שלה.

סיוה: העלאת התחזיות - כתוצאה מגידול בתמלוגים ממכשירים דור 4

חברה ישראלית נוספת שפועלת בתחום של השבבים העלתה את תחזית ההכנסות שלה. סיוה, המספקת טכנולוגיות מתקדמות לתכנון שבבים, הודיעה כי היא צופה שההכנסות שלה יגיעו ל-16.2 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת ל-16-15 מיליון דולר. כמו כן, סיוה צופה כי הרווח למניה צפוי גם הוא לעקוף את התחזיות, כתוצאה מההכנסות הגבוהות יותר וכן הודות להוצאות תפעול נמוכות מהצפוי. סיוה תפרסם את תוצאותיה הכספיות ב-2 בנובמבר. מניית החברה קופצת ב-12% במהלך המסחר היום.

הטכנולוגיה של סיוה מאפשרת תכנון צ'יפים בצורה חסכונית יותר, ומשתמשות בה למשל חברות כמו סמסונג, לנובו ו-LG. החברה נהנית כיום ממומנטום חיובי בעקבות שילוב של השבב שלה בסמסונג גלקסי S6, שתורם לגידול בתמלוגים של החברה אותם היא מקבלת מכל מכשיר שנמכר ללקוחות. סיוה מסרה כי ההכנסות הטובות מהצפוי נובעות מהביקוש החזק לרישוי טכנולוגיות החברה, לצד גידול מואץ בתמלוגים ממכירות סמארטפונים דור 4 מבוססי סיוה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker