עמרי זרחוביץ'

חברת טבע מעמיקה את נוכחותה במקסיקו: החברה הודיעה על רכישת חברת RIMSA, חברה מקסיקנית פרטית שעוסקת בייצור ובשיווק תרופות. טבע, שתשלם 2.3 מיליארד דולר על החברה, גברה על חברות נוספות שגילו בה עניין כמו סנופי, פייזר וטקדה היפנית. הרכישה כוללת פורטפוליו של חברות ומוצרים, נכסי קניין רוחני ופטנטים פרמצבטיים בדרום אמריקה ואירופה.

הכנסותRimsa  הסתכמו ב-227 מיליון דולר ב-2014 עם צמיחה שנתית, שנה על פני שנה, של 10.6% מאז 2011. לחברה פורטפוליו נרחב של מוצרי מקור, כולל מוצרי "תרופות משולבות" Fixed Drug Combination)).

טבע חיפשה הזדמנות להיכנס באופן משמעותי יותר לשווקים מתעוררים. מקסיקו, שבה 122 מיליון איש, הוא השוק השני בגודלו באמריקה הלטינית, לאחר ברזיל, ואחד מחמשת השווקים המתעוררים הגדולים בעולם. אחד מהדברים שמושך את טבע למקסיקו הוא שיעורי ההוצאה הנמוכים על בריאות במדינה זו (6.2% מהתוצר ב־2013 בהשוואה ל־8% בארה"ב ול־11%־12% במדינות מערב אירופה) - שצפויים להתכנס לשיעורי ההוצאה על בריאות בשווקים מפותחים.

ארז ויגודמןצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

השוק הגנרי במקסיקו צפוי לצמוח בשיעור שנתי של 12.6% בין השנים 2012 ל-2018 ולהגיע למכירות של 6.8 מיליארד דולר ב־2018. הצמיחה המהירה של השוק הגנרי במקסיקו נובעת בין השאר מרה-ארגון של שירותי הבריאות במדינה, מלחץ של משרד האוצר על ריסון הוצאות הבריאות ומהתייעלות ברישום התרופות.

"עסקה זו מקדמת את האסטרטגיה שלנו להגדיל את נוכחותנו בשווקי מפתח מתעוררים בכדי למצב את טבע לצמיחה ארוכת טווח בשווקים אלו. Rimsa תספק לטבע פלטפורמת צמיחה משמעותית על ידי שילוב בין מותג חזק, פורטפוליו מוצרים מוגני פטנט, קו מבטיח של מוצרים בפיתוח, מערכות יחסים חשובות עם רופאים, מטופלים וספקים, ונוכחות מסחרית חזקה", אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker