עסקת מלאנוקס-איזיצ'יפ |

מייסד איזיצ'יפ נפרד עם 16 מיליון דולר: "שנה של מנכ"ל בהיי-טק זה כמו שנה של כלב"

מנכ"ל מלאנוקס על רכישת איזיצ'יפ ב-811 מיליון דולר: "עשינו מה שבעלי המניות מצפים מאיתנו - להשקיע בטכנולוגיה"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

"פרמיה של 16% זה לא מחיר נמוך. אני דרשתי בתחילה פרמיה של 70% אבל שווי החברה גדל מאז, וגם מלאנוקס הוסיפה סכום נוסף", כך אמר הבוקר מנכ"ל איזיצ'יפ, אלי פרוכטר, במסיבת עיתונאים שנערכה לרגל רכישת החברה על ידי מלאנוקס הישראלית. סכום הרכישה הוא 811 מיליון דולר - אחת העסקות הגדולות של השנים האחרונות בהיי-טק הישראלי.

"ידעתי שיום אחד שתי החברות יתחברו. כשאנחנו רואים קונסולידציה בשוק הסמי-קונדקטור הגענו למסקנה שזה זמן טוב להיות חלק מחברה גדולה", הוסיף פרוכטר לגבי תזמון העסקה. אתמול אמר מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן בשיחה עם אנליסטים שהנושא אכן עלה לדיון מספר פעמים בעבר אך התנאים מבחינת הלקוחות ושווי החברות לא הבשילו לקיום עסקה.

פרוכטר, שייסד את איזיצ'יפ לפני כ-16 שנה, הודיע כי יישאר מספר חודשים ויסייע במיזוג של פעילויות שתי החברות. "זה היה כמו בית בשבילי, אני מאוד מחובר פה לאנשים ויהיה לי קשה לעזוב", אמר. פרוכטר מחזיק ב-2% ממניות החברה והוא יגרוף כ-16 מיליון דולר מהעסקה הנוכחית.

מלאנוקס תממן את העסקה באמצעות קופת המזומנים שלה, שבה יש כ-500 מיליון דולר, וכן בעזרת הלוואה של 300 מיליון דולר. "זה מה שהמשקיעים מצפים מאיתנו - להשקיע בטכנולוגיה", אמר וולדמן, שהוסיף גם כי לא תהיה לחברה בעיה להחזיר את החוב. בקופת המזומנים של איזיצ'יפ יש 200 מיליון דולר, שתשמש את שתי החברות. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הראשון של השנה הבאה והיא דרושה אישורים רגולטוריים וכן אישור של 75% מבעלי המניות של איזיצ'יפ, שישתתפו בהצבעה.

שתי החברות פועלות בתחום של תעבורת נתונים, אך ההשקה בין שתי החברות היא בעיקר כתוצאה מפיתוח מעבד חדש על ידי איזיצ'יפ, וכן על ידי דרישה מצד לקוחות מלאנוקס ליכולות חדשות, שקיימות במוצרי איזיצ'יפ. היום מוטמעים מעבדי הרשת שמפתחת איזיצ'יפ בתוך נתבים (Routers), בעיקר אצל חברות טלקום. מלאנוקס פועלת בתחום אחר והפתרונות שלה מאפשרים תקשורת מהירה בין שרתים, והם מוטמעים, למשל, בחוות שרתים או במחשבי על.

ולדמן אמר כי במרכזי נתונים, כמו של פייסבוק או גוגל, יש דרישה גוברת ליכולת עיבוד, ואנחנו חושבים שהטכנולוגיה של איזיצ'יפ תענה על הצרכים שלהם. "המעבד החדש שפיתחנו - ניתן לעשות בו שימוש בהרבה מוצרים שקודם לא היה אפשר להשתמש בהם. הדור החדש מגדיל את שוק היעד שלנו - לכ-2.5 מיליארד דולר. הצלחנו להגיע היום לידע וניסיון שפעם חשבנו הוא לא אפשרי", אמר פרוכטר.

מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן (מימין) ומנכ"ל איזיצ'יפ אלי פרוכטר. היום במסיבת העיתונאיםצילום: תומר אפלבאום

לגבי המיזוג בין שתי החברות אמר וולדמן: "מה שאנחנו רוצים לעשות כרגע זה לקחת את המוצרים של איזיצ'יפ ולהביא אותם ללקוחות שלנו, דבר שיקרה כבר ב-2016. בתוך פייסבוק, גוגל מיקרוסופט ועוד צריך יכולות אינטילגנטיות של איזיצ'יפ". לפי וולדמן, התכנון הוא לצאת ב-2018-2017 עם מוצרים חדשים שכוללים טכנולוגיה משתי החברות.

בתשובה לשאלה האם מלאנוקס עשויה להירכש בעתיד כחלק ממגמת רכישות והמיזוגים בשוק, אמר וולדמן כי "מלאנוקס תישאר עצמאית כל עוד הדירקטוריון יחליט שזה הצעד הנכון. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לצמוח באופן מהיר בשנים הקרובות. כל עוד נאמין שנוכל לגדול יותר מהיר בצורה עצמאי, נישאר עצמאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker