אלקטרה נדל"ן השלימה מכירת בניין חברת האופנה Wöhrl בנירנברג ב-92 מיליון שקל

השלמת העסקה מגיעה כשלושה שבועות בלבד לאחר שהשלימה מכירה של שלושה מרכזים מסחריים הממוקמים בערים ברלין ונירנברג, בכ-190מיליון שקל; אלקטרה נדל"ן תרשום הפסד של 5.4 מיליון שקל בגין מכירת הנכס

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

המימושים באלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו החזקות של גרשון זלינקד, נמשכים במרץ. החברה דיווחה הבוקר כי חברה בת (75%) השלימה מכירה של נכס מניב בגרמניה בתמורה לכ-20.8 מיליון יורו (כ-92 מיליון שקל). זאת, כשלושה שבועות בלבד לאחר שהשלימה מכירה של שלושה מרכזים מסחריים הממוקמים בערים ברלין ונירנברג, בכ-190מיליון שקל. על העסקה דווח לראשונה לפני כחודש ימים.

בניכוי העלויות הכרוכות בהשלמתה, אלקטרה נדל"ן צפויה לרשום על העסקה הפסד לאחר מס של כ-1.2 מיליון יורו (כ- 5.4 מיליון שקל) ברבעון השלישי של 2015, המגלם את הפער בין מחיר המכירה והעלויות הנלוות לבין השווי בספרים. תזרים המזומנים החופשי לאחר השלמת המכירה וסגירת "המשכנתא" העומדת בגינו יעמוד על כ-7.3 מיליון יורו (כ-32 מיליון שקל).

גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

הנכס הנמכר ממוקם בעיר נירנברג והינו בשטח כולל של כ-28,000 מ"ר. הנכס מושכר במלואו לחברה האופנה Wöhrl בחוזה שכירות ארוך טווח. מכירת הנכס הינה חלק מהאסטרטגיה העסקית של אלקטרה נדל"ן לחיסול פעילותה בחו"ל והתמקדות בתחום הנדל"ןם בישראל – אותו היא מכירה טוב יותר. התזרים החופשי מהמכירה יסייע לאלקטרה להתמודד עם נטל חוב של כ-580 מיליון שקל בארבע השנים הבאות, בשעה שהתזרים השוטף מניהול נכסים מניבים ממשיך להתכווץ.

במהלך 5 השנים האחרונות נפלה מניית אלקטרה נדל"ן בכ-80%, ושווי השוק שלה ירד לכ-200 מיליון שקל בלבד. החברה - שביצעה חלק ניכר מהרכישות שלה במחיר גבוה בשנים שלפני המשבר העולמי - נותרה כעת עם 9 נכסים בלבד בחו"ל. המימושים הקטינו את היקף המאזן ל-1.56 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-3 מיליארד שקל ב-2011. בכל אחת מארבע השנים הקרובות, החברה נדרשת לפרוע חובות בסכום של בין 100 לכ-200 מיליון שקל.

העסקה בגרמניה מצטרפת לסדרת מימושים שביצעה אלקטרה נדל"ן מתחילת השנה בסכום של כמיליארד שקל. המימושים כללו, בין היתר, את מכירת בית קודאק בישראל בתמורה לכ-103 מיליון שקל; השלמת מכירת חלקה (25%) במגדל אלקטרה בתל-אביב בתמורה לכ-300 מיליון שקל; מכירת בניין משרדים בארה"ב בתמורה לכ-106 מיליון שקל; מכירת חלקה בבית מלון בבלגיה, בתמורה לכ-124 מיליון שקל. בנוסף, החברה דיווחה בתחילת אוגוסט כי ומכירה של 5 נכסים בגרמניה והולנד בכ-200 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker