בלווטניק וקרן ביומד אמריקאית מקימים חברה שתפתח חיסון לסרטן; ההשקעה - 55 מ' ד'

קרן Third Rock Ventures תשקיע 45 מיליון דולר בהקמת ניאון תארפיוטיקס, Access Industries של לן בלווטניק והחברה הבת כלל ביוטכנולוגיה ישקיעו 5 מיליון דולר כל אחת

שלי אפלברג
שלי אפלברג

איש העסקים לן בלווטניק וקרן הביומד האמריקאית Third Rock Ventures ישקיעו 55 מיליון דולר בהקמתה של ניאון תארפיוטיקס - חברה חדשה שתפתח חיסונים לסרטן.

קרן ההון סיכון Third Rock Ventures, המתמחה בהשקעות בתחום מדעי החיים, תשקיע 45 מיליון דולר. Access Industries, שבשליטת לן בלוונטיק, והחברה הבת כלל ביוטכנולוגיה יוסיפו 5 מיליון דולר כל אחת.

סריקה לאיתור סרטןצילום: בלומברג

בלוונטיק מיזג בעבר לתוך כלל ביוטכנולוגיה את החברות הפרטיות שבבעלותו ועסקו בסרטן. הקמת החברה החדשה נועדה ליישם את האסטרטגיה להרחבת הנוכחות בארה"ב על מנת להוביל את תחום הפיתוח של החיסונים לסרטן.

ניאון תארפיוטיקס תפתח תרופות מבוססות אימונותרפיה - תרופות המגייסות את מערכת החיסון על מנת לתקוף את הגידול הסרטני. מטרת החברה היא לייצר חיסון מותאם אישית לחולי סרטן והיא כבר החלה מספר ניסויים קליניים הנערכים במקביל בארה"ב שונות. התרופה שמנסה החברה לפתח מבוססת על מחקר שהתנהל ב-Broad Institute (מכון ייעודי לפיתוח תרופות, שהוקם על ידי אוניברסיטת הרווארד ו-MIT) וב-Dana Farber Cancer Institute, בית חולים מוביל לטיפול בחולי סרטן.

אתמול הודיעה כלל ביוטכנולוגיה על הסכם אסטרטגי של חברת בת אחרת שלה, מדיוונד הנסחרת בנאסד"ק, שקיבלה חוזה בסכום כולל של 112 מיליון דולר. החברה שפיתחה ג'ל לריפוי פצעים, הצליחה לחתום על הסכם אסטרטגי עם הרשות האמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי, שהחליטה להצטייד בתרופה למקרה חירום ולכן גם להשקיע בהמשך הפיתוח שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker