המסחר במניות אי.די.בי פיתוח חודש; אלשטיין ימסור הבהרות

הנאמנים אייל גבאי וחגי אולמן ביקשו לקבל הבהרות לגבי תוכניות של אלשטיין להצעות רכש של 512 מיליון שקל לבעלי מניות מיעוט באי.די.בי פיתוח. לפי מקורבים לאי.די.בי, החברה התבקשה להעביר את תגובתה והיום המניות צפויות להיסחר כרגיל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במניות אי.די.בי פיתוח חודש הבוקר (ד'), לאחר שהחברה פירסמה אמש דיווח שבו מסרה כי תפרסם הבהרות הנוגעות להתחייבות לביצוע הצעות רכש. לפי הדיווח, ההבהרות יתייחסו "לכלל הנושאים שנאמני ההסדר ביקשו כי בית המשפט יכריע בהם, לרבות לעמדתן בשאלה האם מניות החברה שתירכשנה על ידי קבוצת דולפין (אדוארדו אלשטיין - מ"ר) במסגרת הליך הבמב"י מאקסטרה אחזקות (מוטי בן משה -ע"א)".

אתמול הבורסה הפסיקה את המסחר במניית אי.די.בי פיתוח. זאת עקב הדרישה של נאמני הסדר החוב באי.די.בי אחזקות - אייל גבאי וחגי אולמן - שביקשו הבהרות לגבי הצעות הרכש בהיקף של 512 מיליון שקל הצפויות להתבצע בידי בעל השליטה אדוארדו אלשטיין.

אייל גבאי
אייל גבאיצילום: עופר וקנין

מדובר בהתחייבות שנטלו אלשטיין ובן משה (שבשבוע שעבר איבד את יתרת אחזקותיו באי.די.בי פיתוח) לרכוש 64 מיליון מניות של אי.די.בי פיתוח, שמוחזקות בידי נושי אי.די.בי אחזקות. אלשטיין אמור היה במקור לבצע את ההצעות האלו בשתי מנות עד סוף 2015 ועד סוף 2016.

במסגרת ההצעה האחרונה שהעבירו גבאי ואולמן לאלשטיין הם הציעו כי הצעות הרכש יתבצעו באמצעות הרחבתה של סדרת אג"ח ט' של אי.די.בי פיתוח ב–512 מיליון שקל, וכן שאלשטיין ירכוש ב–90 מיליון שקל אחזקות נוספות שבידי בעלי מניות של אי.די.בי פיתוח - כך שהחברה תהפוך לפרטית. אלשטיין דחה בעבר הצעה זו עד שיתבררו תוצאות הבוררות בין אלשטיין לבן משה.

במסגרת הבקשה שהגישו גבאי ואולמן לבית משפט הם ביקשו מבית משפט להורות כי "איפיסה (חברה שבשליטת אלשטיין, מ"ר) תהיה מחויבת במלוא התחייבויות המשקיעים על פי הסדר החוב; כי מניות המוחזקות בידי איפיסה ו/או בידי כל תאגיד אחר הנשלט באדוארדו אלשטיין, אינן זכאיות להשתתף בהצעות הרכש; וכי מניות שהוחזקו או מוחזקות בידי המשקיעים ו/או בידי תאגידים בשליטתם, והועברו ו/או יועברו על ידם לגורמים אחרים - לא זכאיות אף הן להשתתף בהצעות הרכש לפי הסדר החוב". לפי מקורבים לאי.די.בי, החברה היתה אמורה להעביר את תגובתה והיום מנייתה צפויה לחזור למסחר באופן שוטף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker