חודש עמוס לביג בארה"ב: מימשה מרכזי קניות בווגאס, וקנתה מרכזים בנברסקה

החברה רכשה מרכז קניות באומהה ב–12 מיליון דולר, מימשה זכויות בשני מרכזים בלאס וגאס ב-30 מיליון דולר, וחתמה עם שותפתה קימקו על מכירת זכויותיה בארבעה מרכזים במערב ארה"ב ב-73 מיליון דולר ■ הצעד הבא: רכישת ארבעה מרכזים ב–62 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר

חברת ביג מרכזי קניות עידכנה את משקיעיה על ההתפתחויות האחרונות בעסקיה בארה"ב, שבמהלך השנים האחרונות היקף עסקיה שם הולך ותופס נפח המוערך בכ–50% מפעילותה.

כך, ביג דיווחה כי החברה הבת ביג ארה"ב (המוחזקת ב–80% על ידי ביג וב–20% על ידי מגדל ביטוח) השלימה עסקה לרכישת 40% מהזכויות במרכז ואן פסיפיק (One Pacific) בעיר אומהה, נברסקה, תמורת כ–12 מיליון דולר (כ–50 מיליון שקל) לפי שווי של כ–30 מיליון דולר למרכז כולו. העסקה בוצעה באמצעות שותפות ביג ארה"ב (80%) וחברת רד דבלופמנט (20%,Red Development). ההון העצמי שתצטרך ביג ארה"ב להעמיד לצורך העסקה מוערך ב–2.55 מיליון דולר.

ביג אמריקה

ואן פסיפיק הוא מרכז קניות פתוח הכולל כ–8,300 מ"ר, ושיעור התפוסה בו הוא כ-92.5%. השטחים מושכרים ל-25 שוכרים. מחיר הזכויות הנרכשות נגזר לפי תשואה של כ-6.98% על ה-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) הצפוי בשנה הקרובה. בנוסף הגדילה ביג ארה"ב ב–18% את אחזקתה במרכז הקניות רג'נסי קורט (Regency Court) באומהה תמורת כ-6.5 מיליון דולר והגיעה לאחזקה של כ–77.5% במרכז.

ביג ארה"ב גם ביצעה כמה מימושים. כך, החברה מימשה את מלוא זכויותיה במרכזים דקטור מידוס (Decatur Meadows) וסהרה פביליון (Sahara Pavilion) בלאס וגאס, נוואדה, תמורת כ-30 מיליון דולר, בעוד המרכזים הללו רשומים בספרי החברה בכ-25.6 מיליון דולר.

המימושים של שני המרכזים הללו מתבצעים כחלק מהתאמת האסטרטגיה העסקית להתמקדות במרכזים מסחריים הכוללים מרכיבי חוויית לקוח מועצמת שמשלבת בילוי, בידור וקניות, וכן במרכזים חדשים המאפשרים הרחבה ופיתוח תוך הוספת המרכיבים החסרים בהם להתאמה לאסטרטגיה זו.

כמו כן ביג ארה"ב ושותפתה, ענקית הקמעונות קימקו, חתמו על הסכם למכירת מלוא הזכויות בארבעה מרכזים מסחריים במערב ארה"ב תמורת כ-73.7 מיליון דולר. מתוך זה חלקה של ביג ארה"ב הוא כ-37 מיליון דולר. המימושים הללו מתבצעים כחלק מתוכנית פיצול האחזקות בין ביג ארה"ב לקימקו.

ביג ארה"ב גם מקדמת עסקות לרכישת ארבעה מרכזים מסחריים ברחבי ארה"ב - שלושה מהם מרכזי קניות פתוחים בפיניקס, אריזונה, שתמורתם ביג ארה"ב אמורה לשלם כ-62 מיליון דולר, מחיר המשקף למרכזים הללו שווי של כ-155 מיליון דולר.

ביג מרכזי קניות, שבשליטת האחים רוני ויהודה נפתלי, נסחרת במדד ת"א 100 לפי שווי שוק של כ-2.4 מיליארד שקל (הדומה להון העצמי של החברה נכון לסוף יוני 2015), לאחר שמנייתה עלתה מתחילת השנה בכ–24%. לחברה יותר מ-47 מרכזי קניות בישראל, ארה"ב, סרביה והודו.

החברה, המנוהלת על ידי איתן בר־זאב, נכנסה לפעילות בארה"ב ב-2009. נכון לסוף יוני 2015 ההיקף של ביג ארה"ב בנדל"ן להשקעה הסתכם ב-800 מיליון דולר וחלקה של ביג ארה"ב ב–NOI השנתי 48.4 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker