חנ"ל ונפטא חיפושים מקבוצת חיים צוף יחלקו דיווידנד של 66 מיליון שקל

מקור הדיווידנד הוא רווחים בסך של כ-100 מיליון דולר שחילקה שותפות ישראמקו, המוחזקת על ידי חנ"ל ים המלח ונפטא חיפושים, ביוני האחרון ■ החלוקה נדרשה לאישור בית המשפט מכיוון שאינה עומדת במבחן החלוקה הרגיל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

ביהמ"ש אישר היום (ה') חלוקת דיווידנד מיוחדת בחנ"ל ים המלח ונפטא חיפושים, הנמנות על קבוצת אקויטל שבשליטת - בסכום כולל של 66 מיליון שקל. מקור הדיווידנד הוא רווחים בסך של כ-100 מיליון דולר שחילקה שותפות ישראמקו, המוחזקת על ידי חנל ים המלח ונפטא חיפושים, בחודש יוני האחרון - לראשונה מאז הקמתה. הרווחים התקבלו מההכנסות של מאגר תמר בגין 2014-2013, שבו שותפה ישראמקו (29%) לצד נובל אנרג'י, קבוצת דלק ואלון גז. חלוקת הדיווידנד נדרשה לאישור בית המשפט מכיוון שאינה עומדת במבחן החלוקה הרגיל.

חנ"ל ים המלח מחזיקה ב-10.9% מיחידות ההשתתפות של ישראמקו, ששווין נכון לסוף הרבעון השני של 2015 עמד על 1.11 מיליארד שקל. החברה הודיעה כי תחלק כ-40 מיליון שקל. מי שתקבל בין היתר את הדיווידנד היא חנ"ל הפרטית, ששולטת בחנ"ל ים המלח (40%) ולפיכך תקבל כ-16 מיליון שקל מהסכום. חנ"ל הפרטית מוחזקת בבעלות מלאה (100%) על ידי חברת נפטא הציבורית. חברה נוספת שתקבל כ-1.9 מיליון שקל מהדיווידנד היא אקויטל, חברת האחזקות העומדת בראש הפירמידה של צוף, ושמחזיקה בכ-4.76% מההון של חנ"ל ים המלח.

חיים צוףצילום: איליה מלניקוב

שותפות נפטא חיפושים מחזיקה בכ-7.2% מיחידות ההשתתפות של ישראמקו, ששווין נכון לסוף הרבעון השני של 2015 עמד על 744 מיליון שקל. נפטא חיפושים הודיעה כי תחלק כ-26 מיליון שקל. מי שתקבל בין היתר את הדיווידנד היא בעלת השליטה, החברה האם נפטא הציבורית (65.4%), שתקבל כ-17 מיליון שקל שעשויים להצטרף לדיווידנד שיתקבל מחנ"ל הפרטית אם יוחלט בחברה על חלוקת הסכום. גם הפעם, אקויטל - המחזיקה בכ-6.5% מיחידות ההשתתפות של נפטא חיפושים - תקבל כ-1.6 מיליון שקל.

קבוצת אקויטל נשלטת באופן רשמי על ידי צוף, אך באחרונה שר האוצר משה כחלון ייחס את השליטה בה לאיש העסקים קובי מימון, שהכחיש כי הוא בעל השליטה. אקויטל מחזיקה במאגר תמר באמצעות אשכול מסועף של חברות ציבוריות ופרטיות. בנוסף, צוף מחזיק באופן ישיר ביחידות ההשתתפות של ישראמקו (0.43% מההון), ששווין הוא כ-40 מיליון שקל. גם חברת הניהול הפרטית חנל ניהול, הנשלטת בעקיפין על ידי צוף, מחזיקה בכ-10.9% מיחידות ההשתתפות של ישראמקו, ששוות 970 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker