לא רק עופר עיני: גם מאיר שטרית בדרך לבנק דיסקונט; שכרו עשוי להגיע ל-450 אלף שקל בשנה

אחרי שהפסיד בקרב על הנשיאות - מאיר שטרית מועמד לדירקטוריון דיסקונט ■ שטרית נשוי לאשת יחסי הציבור והפרסום רות שטרית, שאיבדה לאחרונה את התיק הגדול ביותר שבו טיפלה - קבוצת אלון

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

אחרי שלא נבחר לנשיא המדינה, מי ששימש בעבר כחבר כנסת, שר אוצר, שר משפטים ושר בינוי ושיכון, מאיר שטרית מועמד להתמנות לתפקיד דירקטור בבנק דיסקונט - הבנק הרביעי בגודלו בישראל. שטרית נשוי לאשת יחסי הציבור והפרסום רות שטרית שלאחרונה איבדה את התיק הגדול ביותר שבו טיפלה, של קבוצת אלון, זאת בעקבות הדחתו של דודי ויסמן מכל תפקידי ניהול בקבוצה.

מועמדת חדשה נוספת לדירקטוריון דיסקונט הנה יודפת הראל-בוכריס, מנכ"לית לשעבר של חברת טמרס השקעות שבשליטת פויו זבלדוביץ. מועמד חדש נוסף לדירקטוריון דיסקונט הינו אשר אלחיאני. בראש דירקטוריון דיסקונט עומד יוסי בכר.

כדירקטור בדיסקונט פוטנציאל ההשתכרות של שטרית מגיע למאות אלפי שקלים. שכר דירקטורים בבנק (שנגזר מהתקנות של דירקטורים בחברות ציבוריות) מורכב מעלות שכר שנתית של 95 אלף שקל ושכר עבור כל ישיבה שבו טמון הפוטנציאל להשתכרות במיוחד במוסד כבנק אשר מקיים עשרות ישיבות בשנה. 

בבנק דיסקונט מכהנים 12 דירקטורים. ב-2013-2014 עמדו הוצאות התגמול של הדירקטורים (לא כולל יור הדירקטוריון) על כ-5.3 מיליון שקל בממוצע לשנה. ומכאן שההוצאות על כל דירקטור הסתכמו בממוצע בקרוב ל-450 אלף שקל. 

מאיר שטריתצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker