אלוט תקשורת ביקשה מביהמ"ש אישור לתוכנית רכישה עצמית

החברה לא עומדת ב"מבחן הרווח" והיא צריכה את אישור בית המשפט לרכישת מניות בהיקף של עד 15 מיליון דולר ■ אלוט חתמה על הסכם עם מפעיל תקשורת גדול בהיקף של 8 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'

מניית אלוט תקשורת איבדה 44% מתחילת השנה, אך החברה מנסה להיטיב עם בעלי המניות, והיא החליטה לפני חודש על תוכנית לרכישה עצמית של מניות החברה בהיקף של עד 15 מיליון דולר. ואולם אלוט לא עומדת ב"מבחן הרווח", כפי שהוא מוגדר בחוק החברות, והיום הודיעה החברה כי הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי לאישור תוכנית הרכישה העצמית.

"מבחן הרווח" נועד כדי להסיר חשש שהחברה לא תוכל לפרוע את כל חובותיה והוא מתייחס לרווחי החברה בשנתיים האחרונות. בית המשפט רשאי לאשר לחברה לחלק דיווידנד אם הוא משתכנע שהיא יכולה לפרוע את החובות שלה, והנושים יכולים להתנגד לבקשה בתוך 30 יום. לפי הדו"חות האחרונים שפירסמה החברה התחייבותיה עומדות על סכום של כ-154 מיליון שקל, כנגד נכסים בשווי כולל של כ-811 מיליון שקל.

אנדריי אלפנט, מנכ"ל אלוט
אנדריי אלפנט, מנכ"ל אלוט

אלוט מפתחת מערכות תוכנה לניתוח תעבורת רשת עבור חברות תקשורת סלולרית וקווית לצורך אופטימיזציה של רוחב פס ושירותי ערך מוסף. החברה רשמה תוצאות חלשות ברבעון השני: הכנסות אלוט ברבעון השני ירדו ב-23% והסתכמו ב-21.6 מיליון דולר. החברה רשמה הפסד נקי רבעוני מתואם (Non-GAAP) של 3 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה בדילול מלא, לעומת רווח נקי של 1.9 מיליון דולר או 0.06 דולר למניה.

בתוך כך, הודיעה החברה כי היא קיבלה הזמנת המשך בהיקף של 8 מיליון דולר מחברת תקשורת מובילה (Tier 1) למוצר הדגל של החברה Allot Service Gateway, שמקנה יכולת של ניתוב עומסים ברשתות התקשורת. ההזמנה כוללת גם את מוצר Allot Service Protector, שמיועדת להגן על רשתות התקשורת מהתקפות סייבר, וכן את Allot Websafe, שיוצר סביבת אינטרנט מוגנת יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker