מנכ"ל איילון ביטוח אמיל ויינשל הודיע כי יסיים את תפקידו ביוני 2016

לפי הערכות בענף הביטוח, כניסתו הצפויה של מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן לחברת הביטוח היתה אחת הסיבות להחלטת ויינשל

עמרי זרחוביץ'

מנכ"ל חברת הביטוח איילון אמיל ויינשל יסיים את תפקידו בסוף יוני 2016, כך הודיעה החברה הבוקר בדיווח לבורסה. וינשל ישלים כארבע שנים וחצי בתפקיד.

איילון היא חברת ביטוח קטנה יחסית, אבל אחת הוותיקות בתחום הביטוח, והיא מקבוצת איילון, שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-525 מיליון שקל. הסחירות במניית הקבוצה אפסית וגם היום, לאחר הודעת החברה, לא התקיים מסחר במניה. החברה עוסקת בביטוח כללי, ביטוח חיים, ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל ופעילויות בשוק ההון.

אמיל ויינשל
אמיל ויינשל

בעלי השליטה בחברה הם לוי רחמני, המחזיק בכ-81% ממניותיה, ובנו נגה רחמני המחזיק ב–1.9%. מי שנמצא בתהליכי רכישה של מניות החברה הוא יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל. בסוף מאי פורסם כי כהן ירכוש מרחמני 11% ממניות החברה בכ-48 מיליון שקל. עד כה רכש כהן 5% מהמניות תמורת כ-22 מיליון שקל וההשלמה של העסקה כפופה לקבל היתרים. בנוסף, לכהן יש גם אופציה לרכישת 11% נוספים ממניות החברה בסכום דומה, שניתנת למימוש בדצמבר 2015.

לפי הערכות בענף הביטוח, לכניסה הצפויה של כהן לחברה יש השפעה על החלטת ויינשל, שכן כניסתו של גורם דומיננטי נוסף לחברה עלולה למנוע את התקדמותו של ויינשל.

"התקופה שלי בחברה היתה מלאה בהישגים יוצאי דופן ובכללם שיעורי צמיחה מהגבוהים בתעשיית הביטוח והפיננסים, ושיפור ניכר ועקבי ברווחיות החברה תוך שיפור מתמשך בתוצאות החיתומיות אשר הביא מידי שנה לתשואה נאותה על ההון", אמר וינשל בהודעה שפירסם לעיתונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker