הנפילה המביכה של מנכ"ל פריגו: רכש מניות מיילן במחיר גבוה ב-12% ממחירן הנוכחי

ג'ו פאפא רכש את המניות 25 יום לפני שקיבל הצעה מחברת מיילן לרכוש את פריגו

יורם גביזון

בעוד הוא שקוע מעל לצווארו בניסיון להדוף את הצעת הרכש של חברת מיילן, נקלע יו"ר ומנכ"ל פריגו, ג'ו פאפא למצב מביך שמסכן את הצלחת הניסיון ואת סיכוייה של פריגו להישאר חברה עצמאית.

אתמול נודע שפאפא מחזיק ב-4,995 מניות של חברת מיילן ששוויין 246 אלף דולר. פאפא רכש 3,840 מהן ב-12 במארס, כאשר מיילן נסחרה במחיר שבין  דולר 62-55, דולר כלומר בשווי גבוה ב-12% עד 25% ממחירן הנוכחי. פאפא רכש את המניות 25 יום לפני שקיבל הצעת רכש מחברת מיילן לרכוש את פריגו תמורת 205 דולר - הצעה שעברה מאז כמה שינויים.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

האופן שבו פאפא מעריך את שווי מניות מיילן והעובדה שרכש מניות מיילן במחיר גבוה ממחירן הנוכחי, כלומר ראה בהן הזדמנות השקעה במחיר גבוה משמעותית ממחירן הנוכחי, הם בעלי משקל רב בניסיון להדוף את הצעת הרכש של מיילן. זאת אף שהן נתח זניח מתיק הנכסים של פאפא. הסיבה לכך היא שמיילן מציעה עבור כל מנית פריגו 75 דולר במזומן ו-2.3 מניות מיילן בשווי נוכחי של 113 דולר עבור כל מניית פריגו, כלומר מניות מיילן מהוות 60% מהתמורה שמיילן מציעה לבעלי מניותיה של פריגו.

רכישת מניות מיילן במחיר גבוהה משמעותית ממחירם  הנוכחי אינה מתיישבת עם הטיעונים העיקריים של פאפא במאמץ לשכנע את בעלי המניות של פריגו לדחות את הצעתה של מיילן. פאפא אמר שהצעת הרכש של מיילן תשמיד ער. הוא ציין את הפרמיה הזעירה שמציעה מיילן לבעלי מניותיה של פריגו, את החשיפה של מיילן לירידה בהכנסותיה וברווחיה. זאת כתוצאה מתחרות גנרית אפשרית מצידה של טבע במוצר העיקרי של מיילן -הזריקה Epipen לטיפול חירום בחסימת דרכי הנשימה כתוצאה מתגובה אלרגית- המהווה 13% מהכנסותיה של מיילן ו-20% מרווחיה וכן הממשל התאגידי הבעייתי של מיילן.

כעת מתברר שבכל הקשור לנכסיו האישיים פאפא לא ראה לפני 6 חודשים בלבד עתיד קודר כל כך למניית מיילן, למרות שנסחרה במחיר גבוה ב-12%-25% ממחירה הנוכחי. חברת מיילן  לא החמיצה את ההזדמנות להעמיד את פאפא במצב מביך ברגע כל כך קריטי ומסרה בתגובה: "אנחנו שמחים שג'ו פאפא יו"ר ומנכ"ל פריגו הבחין אישית בהזדמנות ההשקעה שגלומה במניית מיילן כאשר היא נסחרה בקצה העליון של הטווח 60-50 דולר, מה שכמובן הופך את ההערות שלו בנוגע למיילן למבלבלות עוד יותר . למרות זאת אנחנו מצפים לברך את פאפא כבעל מניות בחברה הממוזגת מיילן-פריגו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker