הדירקטוריון אישר מינויו של יוחנן דנינו ליו"ר מגדל ביטוח

דנינו ימשיך במקביל לייעץ לשרי משטרה, ולמפכ"לים של משטרות בעולם ביחד עם חברת הייעוץ הבינלאומית מקינזי

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר

דירקטוריון חברת מגדל אחזקות, שבשליטת שלמה אליהו, אישר היום את מינויו של מפכ"ל המשטרה עד לאחרונה יוחנן דנינו ליו"ר החברה הבת – מגדל ביטוח - במקומו של עמוס ספיר. דנינו ימלא תפקיד של יו"ר פעיל במגדל ביטוח, אבל רק ב-90% משרה. הוא ימשיך במקביל לייעץ לשרי משטרה, ולמפכ"לים של משטרות בעולם - לא בישראל - ביחד עם חברת הייעוץ הבינלאומית מקינזי.

מלבד זאת, דירקטוריון מגדל אחזקות אישר את מינוי דנינו גם דירקטוריון מגדל ביטוח שהינה החברה הבת בה יכהן דנינו. המינוי עדיין דורש את אישור הממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר.

המפכ"ל יוחנן דנינו בדיון ועדת הפנים בכנסתצילום: אמיל סלמן

 בדירקטוריון חברת האחזקות מגדל שמחזיקה בחברת הביטוח מגדל יושבים מלבד יור הדירקטוריון עוד שמונה דירקטורים. בתפקיד יו"ר הדירקטוריון משמש עדיין עודד שריג. שריג היה בעבר הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר. הוא היה הרגולטור של אליהו כאשר זה האחרון קנה את חברת מגדל והיה לפיכך גם מי שאישר את הרכישה על ידי אליהו.

הממונה על שוק ההון והביטוח שהחליפה אותו בתפקיד, דורית סלינגר התנגדה למינוי שלו על ידי אליהו לתפקיד יור חברת הביטוח. אליהו התעקש על כך אבל לבסוף עקף את הוראתה של סלינגר על ידי מינוי שריג ליור חברת האחזקות. לאחרונה הודיע שריג כי הוא צפוי לסיים את תפקידו בסוף השנה. אבל הוא הספיק להצביע בעד מינויו של דנינו.

שלמה אליהו עצמו, שהיה אחראי לגיוס דנינו תמורת כ-3 מיליון שקל בשנה מכהן גם הוא כדירקטור וכמוהו גם ישראל אליהו, בנו, אשר צפוי לרשת אותו בבוא היום.

בדירקטוריון מגדל שאישר היום את מינוי דנינו אפשר למצוא גם את ד"ר גבי פיקר, רופא השיניים ומקורבו של בנימין נתניהו. פיקר, שמשמש יועץ בתחום ביטוחי השיניים, ישב בעבר בחברת נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר.  דירקטור נוסף בקבוצה הוא איל בן שלוש לשעבר הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר לפני כעשור, יעקב דנון לשעבר מנכל בנק ישראל ורונית אברמזון בעבר בכירה בבנק דיסקונט.

דנינו הסביר לאחרונה בדה מרקר כי הוא מיודד עם מנכ"ל חברת הביטוח מגדל, עופר אליהו, שנים ארוכות – לאחר שהקים את היחידה המשטרתית שפעלה, בתיאום עם חברות הביטוח, נגד גניבות רכב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker