ברק רוזן ואסף טוכמאיר רוכשים מבנק לאומי בניין ברחוב אחד העם בכ-77 מיליון שקל

הרכישה תתבצע באמצעות החברה הבת של קנדה ישראל, הצלחת השרון (75%) ושותפים נוספים (25%) ■ בכוונתה של קנדה ישראל להרוס המבנה ולהקים בניין מגורים שיכלול 40 דירות בעלות של 160 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין בנק לאומי באחד העם 13צילום: גוגל מפות
ערן אזרן

קנדה ישראל, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאיר (90%), רוכשת את בניין בנק לאומי מחברת הנכסים של הבנק תמורת 77 מיליון שקל – כך דיווחה היום (ה') החברה. הרכישה תתבצע באמצעות החברה הבת, הצלחת השרון (75%), ושותפים נוספים ששמם לא נמסר (25%). בכוונתה של קנדה ישראל להרוס המבנה הקיים ולהקים בניין מגורים שיכלול 40 דירות. היקף עלות הפרויקט נאמדת בכ-160 מיליון שקל.

בניין בנק לאומי ממוקם בלב תל אביב, ברחוב אחד העם (במקביל לשדרות רוטשילד). הבניין בן 5 קומות ושימש בעבר כמשרדי בנק לאומי. שטחו הבנוי כ-6,300 מ"ר מתוכם 660 מ"ר שטחי מסחר ויתרת השטחים פנויים. שיעור התפוסה במבנה עומד על 13.5% בלבד, המניבים דמי שכירות שנתיים של 1.3 מיליון שקל. החברה מסרה כי עד להוצאת היתר הבניה לפרויקט המגורים, היא בוחנת שימוש ביניים במבנה הקיים, שיניב הכנסה שנתית. על פי תכנית בניין עיר (תב"ע), האזור מסווג לשימושים מעורבים - מסחר, משרדים ומגורים.

בדיווח לבורסה הסבירה קנדה ישראל כי הנכס נמכר כפי שהוא (AS IS) יחד עם הזכויות וההתחייבויות של המוכר בנכס (חברת החשמל חוכרת בחכירת משנה מהמוכר חדר ושטחים נוספים בשטח כולל של כ-23 מ"ר). במועד החתימה תשלם קנדה כ-7.7 מיליון שקל לבנק לאומי, והיתרה תועבר בדצמבר, מועד המסירה של הבניין ורישום הערת האזהרה. קנדה מסרה כי בוחנת את אופציות המימון העומדות לרשותה: הלוואות בעלים על ידי השותף, שיווק זכויות במקרקעין לרוכשים פוטנציאליים, צירוף שותפים נוספים או מימון מגופים פיננסיים.

קנדה ישראל נסחרת בבורסה לפי שווי של 286 מיליון שקל. החברה מקימה בתל-אביב מעל 2,500 יחידות דיור, בפרויקטים טורקיז, BLUE TEL AVIV, רום תל-אביב, מגדל W BOUTIQUE, W PRIME, W TOWER, מגדל רוטשילד 17, מגדל הגמנסיה, פרויקט אליפלט, פרויקט LIVE TLV, פרויקט MIDTOWN TEL AVIV, ובנייני משרדים בהרצליה פיתוח. בימים אלה החברה מסיימת תכנון קניון BLUE MALL בצומת גלילות.

את המחצית הראשונה של 2015 סיימה קנדה ישראל ברווח נקי של 24 מיליון שקל במחזור הכנסות של 43 מיליון שקל. איגרות החוב של החברה, בשווי כולל של כ-110 מיליון שקל, נסחרות בשוק בתשואות לפדיון נמוכות של 2.1%-3.3%. האיגרות אינן מדורגות. עורכי הדין ארי וקסלר ודקלה בצלאל ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות' היו אחראים על הליווי המשפטי של קנדה ישראל, ומשרד עורכי הדין מיתר ושות' מהצד של בנק לאומי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker