בכירי פריגו יקבלו מצנחי זהב ב-54 מיליון דולר אם השליטה תעבור למיילן

החברה, שמתמודדת עם הצעת רכש עוינת מחברת מיילן, מבקשת למנות כדירקטור את שלמה ינאי לשעבר מנכ"ל טבע

יורם גביזון

9 ימים בלבד לפני פקיעת המועד להשיב על הצעת הרכש של חברת מיילן יתכנסו בעלי מניותיה של חברת פריגו לאסיפה הכללית השנתית שתתקיים ב-4 בנובמבר בבית מלון The Marker שבדבלין ותתבקש לאשר בין השאר מצנחי זהב לבכירי החברה במקרה של העברת שליטה בחברה, תשלומי שכר לדירקטורים ומינוי 2 דירקטורים חדשים כולל דמות מוכרת בשוק ההון הישראלי: שלמה ינאי לשעבר מנכ"ל חברת טבע ומנכ"ל חברת מכתשים אגן.

פריגו מבקשת מבעלי מניותיה לאשר את התשלום למנהליה הבכירים כולל תשלום של 31.8 מיליון דולר שיקבל המנכ"ל והיו"ר ג'ו פאפא במקרה של העברת שליטה. התשלום כולל פיצוי פיטורין במזומן השווים לשכר של שנתיים (2.4 מיליון דולר) מענק של שנתיים (2.9 מיליון דולר) ומענק יחסי עבור התקופה שמילא את תפקידו עד לפיטוריו בסכום מוערך של 1.4 מיליון דולר.

ג'ו פאפאצילום: רובי לבוביץ'

מצנח הזהב של פאפא כולל האצת ההבשלה של מניות חסומות ואופציות למניות כך שניתן יהיה לממשן מיידית. פאפא יקבל תשלום של 6.3 מיליון דולר עבור מניות חסומות הקשורות לתקופת כהונתו, 13.8 מיליון דולר בגין הקצאת מניות חסומות בשנים 2013-2015 ושערכן קשור לביצועי החברה וכן אופציות למניות בשווי של 5.5 מיליון דולר

ג'ודי בראון, סמנכ"לית הכספים של פריגו, תקבל מצנח זהב בשווי של 8.7 מיליון דולר ובסך הכל יקבלו 5 המנהלים הבכירים של פריגו בינהם ישראלי אחד, שרון כוחן המשמש כסגו נשיא החברה ומנכ"ל פריגו בינלאומי, מצנחי זהב בשווי כולל של 54 מיליון דולר.

פריגו מבקשת מבעלי מניותיה לאשר גם מענקי הישארות ל-5 בכיריה ומסבירה כי נוכח הצעת הרכש העוינת של חברת מיילן גבר חוסר הוודאות בקרב עובדי החברה ומספר המגישים את מועמדותם לעבוד בחברה כמו גם שיעור הנענים להצעותיה של החברה ירד.

על רקע זה החליטה ועדת התגמול של פריגו לתת מענקי הישארות ל-130 עובדי החברה כולל 5 הבכירים. ג'ו פאפא יו"ר ומנכ"ל פריגו יקבל מענק הישארות של 22 אלף מניות חסומות הקשורות לביצועי החברה על פרק הזמן שבין יוני 2015 שהוא התאריך שבו שינתה פריגו את  שנת הכספים משנה שמסתיימת ביוני לשנה המסתיימת בדצמבר.

יו"ר מיילן, רוברט קורי
יו"ר מיילן, רוברט קורי צילום: בלומברג

עלות שכרו הכוללת של ג'ו פאפא ב-2015 תסתכם ב-9.7 מיליון דולר, עלות שכרה של סמנכ"לית הכספים ג'ודי בראון תסתכם ב-3.1 מיליון דולר ב-2015.

פריגו מבקשת מבעלי מניותיה לאשר את מינויים של 11 חברי הדירקטוריון לתקופה של שנה עד לספטמבר 2016 מועד כינוסה של האסיפה הכללית הבאה של החברה. בין 11 חברי הדירקטוריון נמנים שני חברים חדשים, הראשון הוא מארק קוק שהיה בעל השליטה ומנכ"ל חברת אומגה הבלגית שנרכשה ע"י פריגו במארס 2015 תמורת 3 מיליארד דולר במזומן ובמניות ונטילת חוב של אומגה בהיקף של 1.4 מיליארד דולר. הדירקטור השני שמבקשת החברה למנות הוא שלמה ינאי (63) לשעבר מנכ"ל חברת טבע.

קוק קיבל כחלק מהעסקה 3.7% ממניות פריגו וחתם על הסכם ייעוץ בשווי של 1.2 מיליון יורו לשנה עם אומגה בלגיה וכן על הסכם אי תחרות עד למארס 2020 ומשמש גם כמנכ"ל חטיבת המוצרים הממותגים ללא מרשם רופא של פריגו, כך שנראה שמיילן לא תוכל לסמוך על תמיכתו בהצעת הרכש.

קוק ייחשב כדירקטור תלוי וכך ייגדל מספרם של הדירקטורים התלויים בדירקטוריון פריגו מ-1 (ג'ו פאפא ) ל-2  מבין 11 חברי הדירקטוריון, זאת בהשוואה למיילן שמחזיקה ב-3 דירקטורים תלויים מדירקטוריון של 13 חברים ועוד 3 דירקטורים שהוכרזו כבלתי תלויים ע"י הדירקטוריון למרות שקיימו יחסי עבודה בצורה זו או אחרת עם החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker