יו"ר פריגו ליו"ר מיילן: "יש לנו אופציות אחרות, השמדת 14 מיליארד דולר לבעלי מניותיך"

ג'ו פאפא משיב אש ומטיח בקורי האשמות: "אתה הוא מי שבחר ללכת בדרך של הצעת רכש עוינת במקום בשיחות. כל ניסיון לגלגל את האשמה הוא לא הגון ורק מדגיש עד כמה הצעתך אינה ראויה"

יורם גביזון

יומיים לאחר שפורסם מכתבו התוקפני והמזלזל של רוברט קורי, יו"ר חברת מיילן, לג'ו פאפא, יו"ר חברת פריגו, מגיעה תשובתו של פאפא. במכתב שנשלח פאפא מגיב על הודעת קורי כי "זמנו עבר", על רקע הציפיה לפרסום הצעת הרכש המחייבת של מיילן לרכישת פריגו תמורת 27 מיליארד דולר ביום שני הקרוב.

פאפא פונה לקורי במכתב קשה שבו הוא מעמיד על דיוקם קביעות מטעות אותם הציג קורי במכתב שיועד לבעלי המניות של פריגו. "רוברט היקר , אני מברך על ההזדמנות לענות על מכתבך, בו אמרת שמטרתך היא 'להבטיח שהעובדות יובנו כהלכה ולמנוע את הפצתה של דיסאינפורמציה'. כפי שאמרנו פומבית, ולך אישית, מעולם לא נקטנו בגישה של "בשום תנאי ובשום מחיר" אומר פאפא ברמזו על השליטה הקטגורית של הצעת הרכש של טבע ע"י קורי.

ג'ו פאפא, יו"ר פריגוצילום: רובי לבוביץ'

לדברי פאפא, דירקטוריון פריגו שקל את הצעתה המקורית של מיילן לרכוש את פריגו תמורת 205 דולר למניה (הצעתה הנוכחית משקפת שווי של 184 דולר למניה) והגיע למסקנה שהיא נמוכה משמעותית משוויה הכלכלי של החברה. "בניגוד לאמור במכתבך פריגו מעולם לא התנגדה לנהל שיחות אתך, אלא שהבעיה הייתה שהצעותיך לא היו בסיס לדיון. אתה הוא מי שבחר ללכת בדרך של הצעת רכש עוינת במקום בשיחות. כל ניסיון לגלגל את האשמה הוא לא הגון ורק מדגיש עד כמה הצעתך אינה ראויה.

"שנית, בעודך מעדיף לתרץ את הצעתך הנמוכה, כשאתה תולה הסיבה לכך במפולת בשוק, אנחנו התמקדנו בייצור ערך לבעלי מניותינו, והרווחנו ביושר את המכפיל ששוק ההון מייחסים למניית פריגו. דחינו את הצעתך באפריל זמן רב לפני שהחלה המפולת בשוק והטענה שלך כאילו הגורם היחיד שמגן על מחיר מניית פריגו מהמפולת בשוק היא פשוט שטות, נוכח המיקוד המתמשך שלנו בניצול הזדמנויות לרכישות ומיזוגים והתוצאות הכספיות של החברה ב-5 החודשים האחרונים" קובע פאפא.

יו"ר פריגו ממשיך לעקוץ ולתקוף את קורי באחד המקומות הרגישים: מחיר המניה. "למרות שאיננו שותפים ליכולתך המשוערת לחזות באיזה כוון ינועו מחירי המניות בעתיד יש דבר אחד שידוע לנו; מה-24 ביולי, יממה לפני שטבע משכה את הצעת הרכש שלה למיילן, ועד היום - מחיר מנית מיילן ירד ב-26% בעוד שמדד ה-S&P  ירד ב-5% ומדד S&P Healthcare 500 ירד ב-6% .

"בניגוד למה שמשתמע ממכתבך ההצעה של מיילן אינה 'הכול או לא כלום' מבחינת בעלי המניות שלנו. אנחנו משוכנעים ביכולתנו לייצר ערך גבוה משמעותית מהצעתך באמצעות האסטרטגיה העצמאית שלנו ואסטרטגית הרכישות שלנו. יתרה מזו היות שלפריגו אין גלולות רעל בעלי מניותינו יכולים להיות בטוחים שכאשר ההזדמנות המתאימה תגיע הם ייהנו מעלית ערך נוספת. מיילן לעומת זאת היא החברה היחידה במדד S&P 500 שנסחרת ללא פרמיה שליטה משום שאין אפשרות מעשית להחליף את השליטה בחברה שלך. עובדה זו באה לידי ביטוי מודגש בסירוב שלך לדון בהצעת רכש של טבע עוד לפני שזו פורסמה, ובדחייה של הצעת הרכש של טבע שהציעה פרמיה של 48% ביחס למחיר מנית מיילן - תוך שאתה משמיד בתוך כך ערך פוטנציאלי של 14 מיליארד דולר לבעלי מניותיך. אין זה מקרה שיש הטוענים שמנית מיילן סובלת מדיסקאונט שנובע מהיעדר ממשל תאגידי".

רוברט קורי, יו"ר מיילןצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker