הדירקטורים בספיץ' מודולס ממשיכים לנטוש את החברה

דירקטור חמישי במספר התפטר בגלל "אובדן האמון שלו בכיוון אליו מכוונת הנהלת החברה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הדירקטורים בחברת ספיץ מודולס ממשיכים לעזוב. דירקטור חיצוני הודיע לחברה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לזיהוי דיבור רציף, כי הוא מתפטר.

בהודעה למשקיעים שנמסרה מהחברה לא צורף מכתב ההתפטרות אותו כתב, אך החברה ציינה כי סיבת ההתפטרות הינה "אובדן האמון שלו בכיוון אליו מכוונת הנהלת החברה את החברה, כאשר לדעתו, הכיוון שהוא הנכון ביותר עבור החברה הוא התמקדות בגיוס כספים בישראל לצורך השלמת עסקת רכישת החברה הראשונה בארה"ב בתחום הרפואי (עמה נחתם הסכם רכישה) והצבת החברה על פסים של הכנסות יציבות.

הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג

"הדירקטור ציין שלצערו, הנהלת החברה לא מתמקדת בכיוון האמור לעיל שלדעתו הוא הנכון ביותר עבור החברה ומוצאת זמן לעיסוקים רבים וביניהם, בדיקות היתכנות הקצאות הון להנהלה או גיוסים בחו"ל. ציין שלא ראה שינוי בימים האחרונים טרם החלטתו להתפטר".

אין זה הדירקטור הראשון המתייאש מאופן ניהול החברה אשר נכנסה לבורסה בדלת האחורית באמצעות מיזוג פעילותה לשלד של תשואה 10 בשנת 2014. הדירקטור הבלתי תלוי ארז כהן, ויו"ר הדירקטוריון ענת ויינר, הודיעו לפני כשנה כי הם מתפטרים באופן מיידי.

התפטרותם גם גרמה לרשות לניירות ערך להתערב, ולבורסה להשהות את המסחר במניה בגלל שהחברה לא פירסמה באופן מיידי למשקיעים את סיבת ההתפטרות. לאחר שפורסמו המכתבים יכלו לקרוא המשקיעים כי סיבת ההתפטרות של כהן נובעת "מאי הסכמה על דרך קבלת ההחלטות והמתווה העתידי של החברה". ויינר כתבה כי "תהליכי קבלת ההחלטות אינם לרוחי ועל כן אני מגישה בזאת את התפטרותי שתיכנס לתוקף החל מהיום".

ביולי 2014 רוית הלוי דירקטורית חיצונית נוספת התפטרה נוכח "התנהלות שאינה הולמת חברה ציבורית". במכתב ההתפטרות מתחה הלוי ביקורת על מינויו של עו"ד טל שנק למשנה למנכ"ל ויועץ המשפטי של החברה, זאת, ללא קבלת האישורים הנדרשים.

התפטרותה התרחשה יומיים לאחר שהדירקטור החיצוני עמוס נוימן התפטר בעקבות המינוי של שנק. במכתב ההתפטרות כתב כי "בעקבות הודעת החברה לבורסה בדבר מינוי עו"ד טל שנק למשנה למנכ"ל וליועץ משפטי של החברה, ללא קבלת אישור הדירקטוריון, ובניגוד להתנהלות ההולמת חברה ציבורית, אני מבקש להודיע בזאת על התפטרותי מתפקיד דירקטור חיצוני בחברה", כתב נוימן להנהלת החברה.

מניית ספיץ מודולס לא הסבה רווחים למשקיעים בה השנה, מתחילת השנה קרס שווי החברה ב-53% ל-5.4 מיליון שקל. גם רואי החשבון המוטרדים ממצבה הדביקו לדו"חותיה הערת "עסק חי" תוך הסבר כי אין מספיק כסף בקופת החברה לממש את תוכנותיה העסקיות ונדרשים לה גיוסי מקורות מימון משמעותיים. לחברה גירעון של 3.3 מיליון דולר נכון לדוחות של הרבעון השני של 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker