לאחר המאבק עם סלינגר: עודד שריג יפרוש מתפקיד יו"ר מגדל בסוף השנה

הסיבה הרשמית להתפטרות: המגבלות שנטל על עצמו במילוי תפקידו בחברה הבת, מגדל חברה לביטוח ■ באחרונה הטיל הפיקוח על הביטוח מגבלה חדשה שמנעה משריג לקבל שכר מהחברה הפרטית של שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

לאחר המאבק העיקש שניהלה נגד מינויו הממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר, עודד שריג החליט לפרוש מתפקידו כיו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח בסוף השנה – כך דווח הבוקר (ה') למשקיעים. שריג, לשעבר הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, מונה לתפקיד יו"ר מגדל על ידי בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, לפני כשנה.

בדיווח לבורסה הבוקר הוסבר כי הסיבה להתפטרות היא "המגבלות שנטל על עצמו שריג במילוי תפקידו בקשר עם מגדל חברה לביטוח בע"מ (חברה הבת של מגדל ביטוח, המרכזת את פעילות הביטוח – ע"א), אשר הוא סבר בזמנו שיוכל לתרום הרבה על אף מגבלות אלו, אולם מצא שהן מונעות ממנו למצות את יכולותיו".

בתקופת כהונתו במשרד האוצר אישר שריג לאליהו לרכוש את השליטה במגדל ביטוח, שמנהלת כ-200 מיליארד שקל כספי הציבור. לאחר השלמת הרכישה, אליהו ביקש למנות את שריג כיו"ר מגדל חברה לביטוח בע"מ. המינוי לא יצא בסופו של דבר אל הפועל על רקע התנגדותה של סלינגר, שלא אישרה את המינוי בטענה שאין זה ראוי כי מי שאישר את רכישת השליטה יועסק על ידי הבעלים החדשים.

ואולם, שריג ואליהו הצליחו "לעקוף" את החלטת סלינגר, על ידי מינויו של שריג ליו"ר חברת האחזקות השולטת במגדל חברה לביטוח בע"מ (שאינה כפופה לפיקוח). במקביל, אליהו החליט כי שריג יקבל את שכרו מהחברה הפרטית שלו (אליהו חברה לביטוח) - ולא מחברת מגדל. המינוי נעשה בתמיכתה של חברת הייעוץ לגופים מוסדיים, אנרוטפי.

במגדל הסבירו, בזמנו, כי שריג לא יטפל בענייני הגופים המוסדיים בקבוצה, בהם מגדל חברה לביטוח בע"מ ומגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. בנוסף, שריג הדגיש כי יימנע מלטפל בענייני מגדל עד אוגוסט 2016, כפי שקבעה סלינגר. ואולם, בשוק ההון תהו אם שריג מנוע מלטפל בנושאים הללו – במה כן יוכל לטפל?

סלינגר "סינדלה" לשריג את השכר

לא מן הנמנע שמה שתרם להחלטת שריג להתפטר היו הוראות חדשות של סלינגר מחודש יולי, שעסקו בשכר הבכירים בחברות הביטוח. בין היתר, בהוראות נקבע שחברת ביטוח לא תוכל לשלם שכר לאדם המועסק בה בשל תפקידו בתאגיד אחר. מאחר ששריג אמור היה לקבל את שכרו מחברת הביטוח אליהו - ההוראות החדשות למעשה "סתמו" את  הפרצה הקיימת, ומנעו משריג לקבל שכר.

עודד שריג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום