שרי אריסון מבקשת למשוך דיווידנד של 75 מיליון שקל ממלח הארץ

החברה חושפת בפנייה לבימ"ש כי מכירת מניות בנק הפועלים אפשרה לה לחסל את התחייבויותיה הפיננסיות ■ בקופת החברה נותרו 75 מיליון שקל וההון העצמי מסתכם בכ-285 מיליון שקל - לא כולל שווי הנדל"ן שברשותה

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

חברת מלח הארץ שבבעלות שרי אריסון פנתה אתמול לבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה לאשר לה לבצע חלוקת דיווידנד בהיקף של 75 מיליון שקל. החברה פנתה לבימ"ש היות והיא לא עומדת במבחן הרווח הקבוע בחוק לצורך ביצוע החלוקה אולם היא עומדת במבחן יכולת הפרעון. על כן המהלך כפוף לאישור בימ"ש.

בפנייה לבימ"ש מפרטת מלח הארץ מציינת כי בקופתה 78 מיליון שקל והונה העצמי הסתכם בסוף המחצית הראשונה של 2015 ב-285.9 מיליון שקל. מלח הארץ מציינת כי אין לה התחייבויות פיננסיות כלשהן.

שרי אריסוןצילום: ניר קידר

החברה מציינת כי בבעלותה חברות בנות הפועלות בתחום הפקת המלח באילת ובעתלית וכן בבעלותה קרקעות בשטח של 7.4 דונם הרשומות במאזן החברה לפי גישת העלות, כשהחברה מעריכה כי שויין גבוה משמעותי מהערך במאזן.

המזומן שהצטבר בקופת מלח הארץ נובע בעיקר משתי עסקאות שהיא ביצעה באוגוסט 2014 וביוני 2015 בהן מימשה את יתרת אחזקותיה (כ-0.6%) במניות בנק הפועלים בתמורה לכ-340 מיליון שקל. החברה השתמשה בתמורה שהתקבלה מהמכירה לצורך פירעון יתרת החוב לבנק לאומי וכן לצורך פירעון שטרי חוב כלפי החברות הפרטיות של שרי אריסון. כיום אין לחברה התחייבויות פיננסיות כלשהן.

מלח הארץ מציינת כי היא פועלת כחברת אחזקות ולכן היא יכולה להסתפק בקופת מזומנים בהיקף של כ-3 מיליון שקל. החברה מציינת כי הואצותיה הן בעיקר הנהלה וכלליות בהיקף של 3.8 מיליון שקל בשנה וכי היא מקבלת מהחברות הבנות דמי ניהול ודיווידנדים בהיקף של כ-4.7 מיליון שקל בשנה.

החברה צירפה לבקשה חוות דעת של אודי רוזנברג מחברת גיזה זינגר אבן התומכת בבקשה לאשר את החלוקה.

נזכיר כי במקביל לבקשה של אריסון למשוך דיווידנים ממלח הארץ, פועלת כיום שרי אריסון למציאת משקיע שייכנס עימה לשותפות בגרעין השליטה בבנק הפועלים וירכוש חלק מאחזקותיה בבנק. בעוד שבחברת מלח הארץ אריסון חיסלה את התחייבויותיה הפיננסיות הרי שבחברת אריסון אחזקות, באמצעותה מוחזק גרעין השליטה בבנק הפועלים, קיים עדיין חוב לגופים המוסדיים הנאמד בכ-2 מיליארד שקל לעומת היקף נכסים הגבוה מ-5.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker