זאב נהרי ימונה ליו"ר דירקטוריון בנק ירושלים במקום זאב גוטמן

גוטמן הודיע הבוקר על כי לא יתמודד על תקופת כהונה נוספת; פרישתו מצטרפת להודעת הפרישה של מנכ"ל הבנק אורי פז

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

משפחת שובל, בעלת השליטה בבנק ירושלים, צפויה למנות את זאב נהרי ליו"ר הבנק במקומו של היו"ר המכהן זאב גוטמן שהודיע היום (ד') כי החליט שלא להתמודד על תקופת כהונה נוספת. מדובר בתפנית מפתיע שכן רק לפני חודש פירסם הבנק זימון לאסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה - בין היתר - היה מינוי של גוטמן לכהונה נוספת.

פרישתו של גוטמן מצטרפת לפרישתו המפתיעה של מנכ"ל הבנק אורי פז, שהודיע לפני ארבעה חודשים על רצונו לפרוש.

זאב נהרי, המינוי הצפוי צילום: עופר וקנין

נהרי, שצפוי להתמנות ליו"ר בנק ירושלים, הוא אחד הבנקאיים המוערכים ביותר במערכת הבנקאית. הוא שימש כמשנה בכיר למנכ"ל בנק לאומי שתקופתה של גליה מאור וכן שימש גם כיו"ר דירקטוריון לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי. בשנתיים האחרונות שימש כיו"ר דירקטוריון בנק ערבי ישראלי, חברה בת בבעלות מלאה של בנק לאומי.

אורי פז, הודיע על פרישה גם כןצילום: תומר אפלבאום

בהודעה שבנק ירושלים פירסם הבוקר נמסר כי "זאב גוטמן שימש כיו"ר דירקטוריון בנק ירושלים בארבעת השנים החולפות  והיה שותף מרכזי בגיבוש והובלת האסטרטגיה הקמעונאית של הבנק. זאב  גוטמן, לשעבר משנה למנכ"ל הבינלאומי מומחה בפיננסים וניהול סיכונים- היווה תרומה משמעותית לצמיחתו של הבנק ולפיתוחו העסקי והיה שותף למהלכים מרכזיים  לרבות- רכישת זרוע הברוקראז' מכלל פיננסים, והמהלך לרכישת בנק דקסיה".

מבנק ירושלים לא התקבלה תגובה המאשרת את הידיעה כי נהרי הוא המועמד להחליף את גוטמן בתפקיד יו"ר הדירקטוריון של הבנק, ונמסר כי דירקטוריון הבנק יתכנס לאחר החג למנות יו"ר חדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker