יו"ר מיילן לבעלי המניות של פריגו: "אם הצעת הרכש תיכשל - המניה שלכם תיפול ב־17%"

רוברט קורי מבהיר שמיילן תפרסם הצעת רכש ביום שני הקרוב ושאין בכוונתה לשפר אותה ■ לדבריו, אלמלא הצעת הרכש של מיילן, מנעית פריגו היתה נסחרת במחיר של 150 דולר - כלומר ב־17% מתחת למחירה הנוכחי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רוברט קוריצילום: בלומברג

מכתביו של רוברט קורי, יו"ר מיילן, לארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, הפכו כבר לקלסיקה. הצעת הרכש של טבע למיילן כבר הוסרה מהשולחן ועתה שולח קורי מכתב פומבי נוסף, הפעם לג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו, שהיא היעד להצעת הרכש העוינת של מיילן.

המכתב, שנעדר התבטאויות גסות ואלימות שהיו זרועות במכתב לטבע, מבהיר עם זאת לפאפא שאין הוא מתרשם מהתנגדותו למיזוג בין החברות ואין בכוונתו להעלות את מחיר הצעת הרכש שמשקפת, על פי המחיר הנוכחי של מניית מיילן, פרמיה של 3% בלבד למנייתה של פריגו ושווי חברה של 27 מיליארד דולר לפריגו.

קורי, שמציין שבכוונתה של מיילן לפרסם הצעת רכש לפריגו ב־14 בספטמבר, כלומר ביום שני הקרוב, מסביר שמחיר הצעת הרכש לא יועלה משום שהסיבה היחידה שמניית פריגו לא נחבטה, כפי שקרה למניות האחרות בסקטור הפארמה, היא הצעת הרכש של מיילן. לדבריו, המחיר של פריגו ב־7 באפריל 2015, יום לפני הצעת הרכש של מיילן, היה 164.5 דולר למניה, כאשר מדד הדאו ג'ונס היה 17,875 ואילו עתה, לאחר שהמדד ירד ב־8.5%, פריגו נסחרת במחיר של 180.4 דולר למניה.

"לא סביר שמניית פריגו תהיה היחידה שלא תיפגע מהמפולת במחירי המניות ואם מניית פריגו היתה יורדת בשיעור הממוצע שירדו המניות האחרות, היא היתה נסחרת כיום במחיר של 150 דולר למניה". הערכה זו היא גם אזהרה לבעלי מניותיה של פריגו: "אם הצעת הרכש שלנו תיכשל, מניית פריגו תיפול ב־30 דולר ותאבדו את ההזדמנות לקבל 75 דולר במזומן ונתח של 40% מהחברה האדירה שתיווצר במיזוג בין פריגו למיילן". מיילן מציינת שהמועד האחרון לקבל את הצעת הרכש הוא ה־13 בנובמבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker