החיים שאחרי המוות: סאני שבשליטת לוקסנבורג מבקשת לגייס 34 מיליון שקל מהציבור

ההנפקה, שמבוצעת בהובלת אגוד חיתום ופיננסים, נועדה לאפשר לסאני לחזור למסחר ברשימה הראשית ■ סאני עברה בשנים האחרונות הסדר נושים, וכיום נותרה עם חוב של 25 מיליון דולר למחזיקי האג"ח

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת האחזקות הכושלת סאני, שנשלטה בעבר על ידי אילן בן דב, אך עברה לשליטתו העקיפה של יעקב לוקסנבורג כחלק מהסדר נושים, יוצאת לחיים חדשים. החברה מבצעת היום (ג') את השלב המוסדי בהנפקת מניות, שבה היא מתכוונת לגייס כ-34 מיליון שקל מהציבור הרחב. החברה מתכוונת להנפיק כ-13.5 מיליון מניות, במחיר מינימום של 2.5 שקלים, כ-7% מתחת למחיר המניה בתחילת יום המסחר.

ההנפקה, שמבוצעת בהובלת אגוד חיתום ופיננסים, נועדה לאפשר לסאני לחזור למסחר ברשימה הראשית. במידה שהחברה לא תשלים את הגיוס, היא תימחק מהמסחר – וההזמנות שיוגשו בשלב המוסדי יבוטלו. במסגרת ההנפקה, תעניק סאני "הנחה" של 1% לגופים המוסדיים (עמלת התחייבות מוקדמת). לפידות, בעלת השליטה בסאני, הודיעה כי תרכוש מניות בהנפקה. השלב הציבורי צפוי להיערך מחר.

סאני, ששלטה בעבר בחברת התקשורת פרטנר, נסחרת כיום לפי שווי שוק של 2.7 מיליון שקל בלבד. במסגרת הסדר החוב, נותרו לחברה מזומנים בסכום כ-2 מיליון שקל ואחזקה של כ-1.4% במניות פרטנר, השוות 40 מיליון שקל ומשועבדות למחזיקי אגרות החוב. כחלק מהסדר הנושים, סאני הנפיקה בחודש אוגוסט האחרון מניות ואיגרות חוב (סדרה ד') לנושים המובטחים, וסדרות א'-ג' נמחקו מהמסחר ובוטלו. בסוף אוגוסט ביצעה החברה פדיון מוקדם חלקי של איגרות החוב, כך שיתרת הקרן על סדרה ד' מסתכמת בכ-25 מיליון שקל.

על רקע שווי החזקות הזעיר של הציבור, מניותיה של סאני נסחרות מזה כשנתיים ברשימת השימור של הבורסה. בינואר השנה הודיעה הנהלת הבורסה לסאני כי אינה עומדת בדרישות המינימום למסחר ברשימה הראשית (הן בסעיף שווי החזקות הציבור והן ביחס להון העצמי). במידה שהחברה לא תענה על התנאים הנדרשים, מניותיה צפויות להימחק מהמסחר בשבוע הבא.

סאני נשלטת (39%) כיום על ידי לפידות, חברת חיפושי הנפט שבשליטת לוקסנבורג הנסחרת לפי שווי שוק של כ-280 מיליון שקל. לפידות מבצעת קידוחי נפט ומים ושולטת בשותפות החיפושים לפידות-חלץ וכן בחברת סקיילקס – יבואנית מכשירי סמסונג לישראל, הנסחרת לפי שווי שוק של 25 מיליון שקל. ההון העצמי של לפידות, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם נכון לסוף הרבעון השני בכ-300 מיליון שקל. את המחצית הראשונה של 2015 סיימה החברה ברווח של כ-13.3 מיליון שקל.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום