בזק יוצאת לגיוס של עד 800 מיליון שקל; מעלות אישררה דירוג AA לקראת ההנפקה

נערכת להנפקה של שתי סדרות איגרות חוב חדשות (9 ו-10). התמורה בגין הנפקה תשמש את החברה לצרכיה השוטפים ולמחזור חוב קיים

ערן אזרן

חברת הדירוג S&P מעלות אישרה מחדש דירוג AA, הנחשב לגבוה מאוד, לקבוצת התקשורת בזק, לגיוס של עד 800 מיליון שקל. בזק, בשליטתו העקיפה של שאול אלוביץ', נערכת להנפקה של שתי סדרות איגרות חוב חדשות (9 ו-10). התמורה בגין הנפקה תשמש את החברה לצרכיה השוטפים ולמחזור חוב קיים. את ההנפקה תוביל לידר הנפקות, בניהולו של רנן כהן-אורגד.

בזק היא חברת התקשורת המובילה בישראל. החברה, שנסחרת לפי שווי של 20.7 מיליארד שקל, פועלת ב-4 תחומים עיקריים: תקשורת קווית, פעילות סלולר (שני תחומים המהווים את חלק הארי מההכנסות), מתן שירותי אינטרנט באמצעות החברה הבת בזק בינלאומי (100%); ופעילות טלוויזיה של yes באמצעות חברת די.בי.אס שירותי לוויין (58%). נכון לסוף 2014 החברה סיפקה שירותים לכ-2.2 מיליון מנויי טלפון קווי, לכ-1.4 מיליון מנויי אינטרנט ולכ-2.6 מיליון מנויי טלפון נייד.

מנכ"לית בזק, סטלה הנדלרצילום: אלי דסה

לבזק יש חוב סחיר בהיקף של כ-5 מיליארד שקל. למרות החוב הגדוש, איגרות החוב של החברה נסחרות בשוק בתשואות לפדיון נמוכות של עד 1.3%, המעידות על תפיסת השוק בנוגע ליכולת החזר החוב שלה. החברה נהנית מרווחיות תפעולית גבוהה, יכולת ייצור תזרימי מזומנים משמעותית (ברבעון האחרון ייצרה החברה תזרים של 450 מיליון שקל מפעילות שוטפת) ושיעור רווחיות גבוהה (שיעור ה-EBITDA מההכנסות עולה על 43%).

בשבוע שעבר דיווחה החברה על תוצאותיה הכספיות, בהן הציגה קפיצה של 15.7% בהכנסות ברבעון השני של 2015 לכ-2.6 מיליארד שקל. העלייה מוסברת מאיחוד מלא של yes לאחר שמיזוג החברה הושלם במהלך הרבעון. בשורת הרווח הנקי רשמה בזק 482 מיליון שקל, ירידה של 41%, שנבעה מהרווח החריג שרשמה החברה ברבעון המקביל אשתקד בשל מכירת מניותיה באתר יד-2. ה-EBITDA (רווח תזרימי נקי, המנכה הפרשות שאינן תזרימיות) של בזק הסתכם ברבעון השני של שנת 2015 בכ-1.25 מיליארד שקל. החברה הודיעה כי תחלק לבעלי המניות דיווידנד בהיקף של כולל של 933 מיליון שקל, כ-99% מהרווח שנצבר במחצית הראשונה של 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker