ענקית מזון מתאילנד במו"מ לרכישת 50% מבעלי זיכיון סטארקיסט בישראל

יוניון פרוזן עשויה לרכוש 50% מסטארקיסט פודור שבבעלות מיכאל מיטלמן, לפי שווי חברה של 100-120 מיליון שקל

יורם גביזון

חברת Union Frozen Products מתאילנד מנהלת מגעים עם בעליה של חברת סטארקיסט פודור שבבעלותם השווה של מיכאל מיטלמן וחברת ההפצה דיפלומט, לגבי השקעה בחברה שמתמחה בשימורי דגים.

יוניון פרוזן, שנסחרת בבורסה בתאילנד ובבורסה של ניו יורק בשווי של 2.5 מיליארד דולר, מתעניינת ברכישת החזקתו של מיכאל מיטלמן בחברה, אך עשויה לרכוש את הבעלות המלאה בסטארקיסט פודור - אם חברת דיפלומט תחליט להצטרף ולמכור את חלקה. שוויה של חברת סטארקיסט פודור מוערך ב-100-120 מיליון שקל.

צילום: ללא קרדיט

סטארקיסט פודור, שהוקמה ב-1999, מחזיקה בזיכיון בלעדי ולצמיתות לכל מוצרי סטארקיסט מטעם חברת היינץ האמריקאית. סטארקיסט פודור רכשה ב-2000 את נכסיה של חברת שימורי הדגים יונה - כולל המפעל בטירת הכרמל, ואת נכסיה של חברת נון. כך החלה החברה לייצר את רוב המוצרים בישראל והיא מעסיקה בארץ 150 עובדים.

מיכאל מיטלמן רכש את הבעלות המלאה בחברה ב-2005 מהיינץ תמורת 11.5 מיליון דולר, וב-2009 מכר 50% ממניותיה של סטארקיסט פודור לדיפלומט, שעד אז הסתפקה בהפצת מוצריה. סטארקיסט פודור מעבדת דגים כמו פילה טונה, סרדינים, מקרלים ושפרוטים במפעלה בטירת הכרמל תחת המותגים סטארקיסט, יונה ונון וכן מותגים פרטיים. החברה משמשת גם כספקית של משרד הביטחון ושירות בתי הסוהר. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-200 מיליון שקל ב-2014.

חברת יוניון פרוזן פרודקטס מייצרת ומייצאת מוצרי דגים קפואים ומשומרים כמו טונה ושרימפס, מזון משומר לחיות מחמד - על בסיס תוצרי לוואי של תהליך העיבוד של פירות ים וגם חטיפי דגים ושימורי דגים המשווקים בתאילנד. פרוזן פרודטקס הרוויחה 39 מיליון דולר במחזור של 848 מיליון דולר ברבעון השני של 2015 לעומת רווח של 42 מיליון דולר במחזור של 837 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2014 והרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) שלה הסתכם ברבעון השני של 2015 ב-75 מיליון דולר כלומר 8.8% ממחזור המכירות.

שימורי טונה של סטארקיסטצילום: דודו בכר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום