איי.די.איי ביטוח וקרן ריט 1 יחזיקו כל אחת ב-50% מבית פסגות

במסגרת העסקה קרן ריט 1 ניצלה את זכות הסירוב שהיתה לה, והגדילה את אחזקתה בבניין ל–50% באמצעות רכישה של כ–8% נוספים מידי אפריקה נכסים תמורת 37 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

קרן ריט 1 (קרן השקעות בנדל"ן הנהנית מתנאי מיסוי מיוחדים) וחברת איי.די.איי ביטוח, שבשליטת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות, פתרו את המחלוקות שהיו ביניהן. החברה סיכמה אתמול על שליטה וניהול משותף בבית פסגות ברחוב רוטשילד בתל אביב. במסגרת ההבנות בין הצדדים כל אחת מהחברות תחזיק ב–50% מהבניין.

במסגרת העסקה קרן ריט 1 ניצלה את זכות הסירוב שהיתה לה, והגדילה את אחזקתה בבניין ל–50% באמצעות רכישה של כ–8% נוספים מידי אפריקה נכסים תמורת 37 מיליון שקל. איי.די.איי ביטוח תרכוש 50% מהבניין ו–45% מהחניון מאפריקה נכסים וכן ממשקיעים פרטיים תמורת כ–200 מיליון שקל. עבור איי.די.איי ביטוח מדובר בהשקעה ישירה בנדל"ן, שנועדה לגוון את תיק ההשקעות בתקופה של ריביות נמוכות השוררות בשווקים.

עבור איי.די.איי ביטוח מדובר בכניסה בית פסגות מושכר ל–45 שוכרים. השוכר המרכזי בבניין הוא בית ההשקעות פסגות, המנוהל בידי חגי בדש, בהסכם שמסתיים ב–2024. שיעור התפוסה בנכס הוא כמעט 100%.

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, ציין כי "בית פסגות הוא בניין איכותי ומוביל בתל אביב, המושכר לשוכרים מצוינים לתקופות ארוכות. אנחנו מאמינים כי שיתוף הפעולה עם ביטוח ישיר יתרום להשבחת הנכס".

רביב צולר, מנכ"ל איי.די.איי ביטוח, הוסיף כי "אנחנו שמחים על ההזדמנות לבצע את עסקת הנדל"ן הראשונה של החברה, ועל האפשרות לשתף פעולה עם קרן ריט 1 בבית פסגות. אנחנו מאמינים כי הניהול המשותף יאפשר לנהל את הנכס באופן מיטבי".

בית פסגות בת"אצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום