המכשיר הביתי של אנדימד מטפח את 
שורת ההכנסות - המעבר לרווח מתקרב

אנדימד פיתחה מערכת רפואית קוסמטית להחלקת קמטים, וצופה פריצה עסקית בזכות מכשיר ביתי שהשיקה לפני כשנה ■ במישור הפיננסי מתכננים בחברה הנפקה בבורסה נוספת ■ המנכ"ל אלעד מגל: "החברה לא מקבלת את ערכה האמיתי. אני מאמין שב–2016 נעבור לרווחיות"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

"זה שאנחנו נסחרים רק בתל אביב גורם לכך שהחברה לא מקבלת את הערך האמיתי שלה", אומר אלעד מגל, מנכ"ל אנדימד, הפועלת בתחום הציוד הרפואי־קוסמטי. "זאת הסיבה לכך שאנחנו שוקלים להנפיק בקרוב בשווקים נוספים, כמו ארה"ב או סין", הוא מוסיף.

אנדימד היא חברה בורסאית קטנה מקיסריה המעסיקה 50 עובדים. שווי השוק הנוכחי שלה הוא כ–100 מיליון שקל. לפני כשנה סיימה אנדימד לפתח את ה–NEWA - מכשיר ביתי לטיפול בקמטי עור הפנים באמצעות גלי רדיו, שבחברה רואים בו מנוע צמיחה משמעותי. אנדימד פיתחה ומשווקת מוצרים נוספים להצערת העור, הצרת היקפים ולטיפול בהצטלקויות. מאז הקמתה ב–2007 היא גייסה 18 מיליון דולר, ובור ההפסדים שלה הצטבר כבר לסכום של כ–7.5 מיליון דולר.

אלעד מגלצילום: אייל טואג

לפני חמש שנים אנדימד התחילה למכור לרופאים פלסטיים מכשיר למיצוק עור ולהפחתת קמטים. השקת המוצר הביתי להחלקת קמטי עור הפנים הביאה להגדלה משמעותית של שורת ההכנסות: במחצית הראשונה של 2015 רשמה אנדימד הכנסות של 6.4 מיליון דולר - זינוק של 57% לעומת ינואר־יוני 2014.

עם זאת, למרות הזינוק שרשמה בשורת ההכנסות, אנדימד ממשיכה לייצר הפסדים - ברבעון החולף היא רשמה הפסד תפעולי של 263 אלף דולר. הרווחיות הגולמית של אנדימד מגיעה לכ–55% מהכנסותיה.

"המפיץ הסיני שלנו 
מאמין בנו מאוד"

"הצלחנו למזער את הטכנולוגיה של המכשיר המיועד לשימוש של רופאים, ואנחנו מוכרים את המכשיר הביתי ביפן, סין, אוסטרליה, בריטניה ורוסיה", מספר מגל. "פתחנו חברה בת בהונג־קונג במטרה למכור בעוד מדינות במזרח־אסיה, וננסה לשווק את המכשיר גם באירופה".

לדברי מגל, המוצר הביתי של אנדימד קיבל אישורי שיווק גם בדרום־קוריאה, הונג קונג וסינגפור. החברה יכולה לשווק את המכשיר בארה"ב, אבל רק באמצעות מרשם רפואי - והיא מצפה לקבל אישור לשווקו גם בלא מרשם.

בעלת המניות העיקרית של אנדימד היא החברה הסינית OHMK Medical Technology, המחזיקה ב–33% ממניותיה. OHMK משווקת את מוצרי אנדימד בהונג־קונג, והיא השקיעה בה עד כה כ–9 מיליון דולר. "המפיץ הסיני שלנו מאוד מאמין בנו", אומר מגל.

שימוש במוצר של אנדימד
המוצר של אנדימד

מכשיר האנדימד פרו לשוק המקצועי מחדיר לעור בעזרת מנוע 25 מחטים זעירות לעומק של עד 3.5 מ"מ. המחטים מחממות את רקמת העור באמצעות גלי רדיו, כשהחימום מעורר תהליך של פירוק חלבון הקולגן ישן ובניית קולגן חדש. תהליך זה גורם להפחתת קמטים ושיפור בצלקות, לאחר אקנה וסימני מתיחה, אינו כרוך בדימום ולדברי מגל תהליך ההחלמה ממנו מהיר.

מכשיר ה–NEWA לשימוש הביתי מיועד לטיפול בהפחתת קמטים בכל חלקי הפנים. המכשיר נמכר למשתמשים ב–500 דולר. בשונה מהמכשיר הרפואי המקצועי, חימום עור הפנים מתבצע באמצעות גלי רדיו, אבל בלא שימוש במחטים. לדברי החברה, מדובר בטיפול לא ממושך, שאינו כואב.

"אחרי גיל 30 העור שלנו מאבד כ–1% קולגן מדי שנה", מסביר מגל. "קולגן אחראי לחידוש תאי העור, וזה מה שהמכשיר עושה למשתמש בו - בלי לגרום לכוויות וחוסר נוחות. חימום העור גורם לייצור קולגן. המתחרים שלנו משווקים מכשירים דומים, אבל הטכנולוגיה שלהם גורמת לכוויות. אנחנו יודעים להכניס את האנרגיה המספיקה בלי כוויות". לדבריו, בחודש הראשון המשתמש צריך חמישה טיפולים מדי שבוע, ולאחר מכן יורדת התדירות לפעמיים בשבוע.

"אף קרם בשוק לא מייצר קולגן. אנחנו היחידים שמצליחים לגרום לייצור קולגן. השקענו רבות בפיתוח ובפטנטים, ולכן אנחנו מרימים את העור בצורה הכי טובה", טוען מגל.

מגל מספר שדגמים חדשים של המוצר מתוכננים לצאת לשוק לקראת סוף השנה ובשנה הבאה. הוא מציין שני שיפורים חשובים שיהיו בדגמים החדשים: מכשיר המופעל באמצעות סוללה, ומכשיר המאופיין בשטח מגע קטן יותר עם העור - כך שיתאים גם לטיפול באזור העיניים. "אני מניח שהצמיחה במכירות תימשך, ושבמחצית השנייה של 2016 נעבור לרווחיות", אומר מגל.

"מחכים לאישור
 בלא מרשם בארה"ב"

אנדימד מייצרת את מכשירי הטיפוח בישראל ובסין. "ככל שהמכירות יגדלו, ניאלץ להעביר את מרבית הפעילות לסין משום שזול יותר לייצר שם", אומר מגל.

אנדימד עדיין לא משווקת את המכשיר הביתי שלה בישראל. "אנחנו מתרכזים בשווקים גדולים יותר כמו מזרח־אסיה ואיטליה. לאחר שנקבל את האישור לשווק את המכשיר בארה"ב ללא מרשם, נתחיל למכור אותו גם בישראל".

מניית אנדימד טיפסה מתחילת 2015 ב–14%, לאחר זינוק של 50% בחודשיים הראשונים של השנה ונפילה של כ–30% בהמשך. מחזורי המסחר במניית אנדימד נמוכים מאוד, ומסתכמים בכמה עשרות אלפי שקלים בלבד ביום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker