נובוקיור תנסה לגייס 300 מיליון דולר בנאסד"ק

נובוקיור, שגייסה מהקמתה 454 מיליון דולר, תנסה להנפיק לפי שווי של 900 מיליון דולר

יורם גביזון
בניין נאסד"ק ניו יורק
בניין בורסת נאסד"ק בניו יורקצילום: Bloomberg

נובוקיור הגישה טיוטת תשקיף להנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק, ותנסה לגייס 300 מיליון דולר. חתמי ההנפקה הם ג'יי.פי מורגן, דויטשה בנק ואוורקור.

נובוקיור פיתחה טיפול לגידולים סרטניים מוצקים באמצעות מערכת TTFields שמיועדת למניעת השכפול של תאים סרטניים, באמצעות זרם חלופין שמייצר שדות חשמליים המפעילים לחץ פיזי על מולקולות מפתח בתאים הסרטניים. בכך היא פוגעת בחלוקת התאים, וגורמת למותם.

נובוקיור מנסה להפוך את הטיפול החשמלי בחולים בגידולים סרטניים מוצקים לחלופה משלימה לטיפול הסטנדרטי — ניתוח, הקרנות וכימותרפיה — שתאריך את תוחלת החיים של החולים מבלי שתחמיר את תופעות הלוואי. נובוקיור קיבלה ב–2011 את אישור ה–FDA ל–Optune, שהוא המוצר הראשון שפיתחה על בסיס מערכת הטיפול החשמלי, ומיועד לטיפול יחידני בחולי סרטן המוח (GBM), הסובלים מהישנות הגידול לאחר שקיבלו כימותרפיה.

נובוקיור פיתחה מערך מכירות והשיקה את המוצר בארה"ב, גרמניה, שווייץ ויפן. הניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע ב–Oprune, כטיפול משולב עם כימותרפיה בחולי סרטן המוח (GBM), להבדיל מחולים שמחלתם נשנתה, הופסק בנובמבר 2014. זאת לאחר שניתוח הביניים הראה שיפור מובהק בשני המדדים העיקריים שנקבעו מראש להצלחתו: עלייה בשיעור ההישרדות הכוללת של החולים, ועלייה בשיעור החולים שלא חוו התקדמות בגידול. על בסיס זה, הוגשה בקשה מקדמית לאישור Optune בשילוב עם כימותרפיה לחולים בסרטן המוח.

נובוקיור הפסידה 53 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2015, בהשוואה להפסד של 39 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב–2014. מספר המרשמים ל–Optune הגיע ל–865 במחצית השנה הראשונה לעומת 298 במחצית המקבילה. מספר החולים הפעילים שטופלו במוצר הגיע ל–425 בסוף יוני 2015, לעומת 172 בסוף יוני 2014.

ההפסד המצטבר של נובוקיור מאז הקמתה ב–2000 הגיע ל–329 מיליון דולר. נובוקיור אמנם מגיעה להנפקה כשבקופתה 106 מיליון דולר, אך זאת לאחר שגייסה מאז הקמתה 454 מיליון דולר — כך ששיעור התשואה הפנימי למשקיעיה הראשוניים של החברה לא יהיה גבוה. בעלי המניות העיקריים בחברה הם קרן הון הסיכון WFD, שמחזיקה ב–29.9% מהחברה; האנסיורג וייס, שמחזיק ב–13.2% מהחברה; וחברת ההשקעות Volati של משפחת לנהראט פרלהאגן, שהשקיע בחברה מאז הקמתה; המנכ"ל אסף דנציגר (2.7%); ופרופ' יורם פלטי, שפיתח את טכנולוגיית TTFields ומחזיק ב–2.4% מהחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker